Indy „Cihelna“ je dokončena

0 Comments

Na 14. prosince 1909, pracovníci místo poslední 3.2 milionů 10-libra cihly, které vydláždit Indianapolis Motor Speedway v Speedway v Indianě (město obklopené město Indianapolis). Od té doby, většina z těchto cihel byla pohřbena pod asfaltem, ale jeden dvůr zůstává vystaven na Start-cílové čáře. Líbání těchto cihel po úspěšném závodě zůstává tradicí mezi Indy řidiči.,

V roce 1908, auto-světlomet mogul a závod promotér Carl Fisher se rozhodl postavit pět-míle trati, že by automobilky na bezpečném místě vyzkoušet a předvést svá vozidla. On podepsal až tři partnery a koupil 320 akrů zemědělské půdy na okraji Indianapolis, přes ulici od jeho Prest-O-Lite světlomet továrny., Původní plány pro Fisher je „motor parkway“ volal na tři míle „vnější“ smyčky a dvě míle kurz přes pole, ale oni byli rychle překreslit, když někdo poukázal na to, že tak dlouhou trať, by se vešel na pozemek, pokud všechny tribuny podél průniků byly odstraněny. Jako kompromis se Fisher a jeho stavební komisař rozhodli postavit ovál o délce 2,5 míle s tribunami na všech stranách.,

Místo toho, betonový povrch, že další závodiště stavitelé používali, Fisher zakryl trati s lepkavé směsi, štěrk, vápenec, tar, a 220.000 litrů asphaltum olej. Pro měsíce, 500 dělníků a 300 muly položil vrstvu po vrstvě mazlavé směsi na Indy smyčky a vytáhl steamrollers přes to, lisování vozovky do pevné hmoty.

v srpnu 1909 byla Indy speedway připravena k otevření., První závod na nové motorové Speedway, motocyklový závod v srpnu 13, byla katastrofa: nová trať byla tak abrazivní, že vyskočila všem pneumatiky, a dělníci museli trvat několik dní, než ji pískovali, než mohla událost pokračovat. I po tom, trať byla stále nepořádek: Jako závodní týmy dorazil na speedway se připravit na 300 mil Kolář-Schibler závod, jeden historik uvádí, že „ovladače byly rychle pokryty nečistotami, olejem a dehtem povrchu dráhy se rozpadla v zatáčkách, létající štěrk, rozbité brýle a zkrvavené tváře., Jízda v Indy byla jako létání meteorickou sprchou.“

první den prvního automobilového závodu byl řidič Wilford Bacuque a jeho mechanik zabiti, když se jejich Knox převrátil a odrazil se do sloupku plotu. Pak, další tři lidé zemřeli, když řidič Charlie Merz skartoval pneumatiku a šel létat do tribuny. Poté, co AAA hrozil bojkotem, Fisher souhlasil s pozastavením všech závodů na trati Indy, dokud nemohl položit bezpečnější povrch.

rozhodl se pro cihly, protože trakční testy potvrdily, že jsou méně kluzké než štěrk a robustnější než beton., Když se“ Cihelna “ otevřela, bylo to mnohem méně nebezpečné, než tomu bylo, a mezi lety 1909 a 1919 tam bylo zabito pouze sedm lidí. Rychlostní silnice udržovala cihlovou dráhu téměř 50 let. Dnes má rychlostní silnice asfaltový povrch.