Nejdelší zápasy NHL v éře po expanzi

0 Comments

atmosféra, mentalita do-or-die a nakonec přijetí nejznámější trofeje ve sportu: není nic jako play-off Hokej.

Celou cestu od Hry 1 z prvního kola do Hry 7 Stanley Cupu, drama nikdy zdá se zastavit, a nic, co zvyšuje to, že drama jako přesčas.,

Montreal Maroons Svetr (THW Archiv)

na Rozdíl od pravidelné sezóny, toto prodloužení není pět minut tři-na-tři hokej, který může být řešen hra-rozhodující rozstřel. Týmy hrají pět na pět, dokud není korunován vítěz. Jak si dokážete představit, to může někdy chvíli trvat.

nejdelší taková hra v historii přišla v roce 1936 mezi Detroit Red Wings a Montreal Maroons. Po třech odstávkách oba týmy vstoupily do prodloužení., O pět minut později bylo skóre ještě 0: 0. Po neuvěřitelných 116 minutách prodloužení vyhrál Mud Brunetteau zápas za Red Wings v šesté třetině navíc.

za posledních 90 let se hráči stali rychlejšími a zkušenějšími. Díky tomu se hry často rozhodují efektivněji, takže i dvě nebo tři prodloužení jsou vzácností.

v éře po rozšíření však došlo k řadě her, které se dostaly do časných ranních hodin následujícího rána., Bez dalších okolků, zde je pět nejdelší zápasech play-off v post-expanze éry:

Nejdelší Post-Expanze Zápasech play-off

Č. 6: Dallas Stars vs. San Jose Sharks (Může 4, 2008) – 129:03

4. Května 2008, více než 18.000 fanoušků zabalené American Airlines Center v Dallasu, Texas. Rodné město věřící byli dočkat, až uvidí své Hvězdy si seriál a dál do Západní Konference Finále.

když puk spadl na hru 6, zoufalství bylo ve vzduchu., Dallas měl původně získal 3-0 vedení v seriálu před Žraloky bojoval zpátky do zmenšovat série schodku jen 3-2.

po bezgólové první třetině vyrovnal Anti Miettinen na 4:49. Díky asistencím Sergeje Zubova a Mika Modana vedly hvězdy 1: 0.

žraloci odpověděli méně než dvě minuty do třetí třetiny. Ryan Clowe je cíl, jemuž je Craig Rivet a Torrey Mitchell, by šel na poslední gól vstřelil za téměř 90 minut hry.,

Ryane Clowe vstřelil přesčas-nutí cíl pro San Jose Sharks. (Gary a. Vasquez-US PRESSWIRE)

tlak na oba týmy byl ohromující. Sharks byli jeden gól od nutit hru 7 v San Jose, zatímco hvězdy byly zoufalé zastavit to, co by se mohlo stát jedním z největších kolapsů v historii NHL.

Po 116 střel na branku, 142 hity, a 104 faceoffs, Brendan Morrow sčítají sérii-vítěznou branku 9:03 do čtvrtého prodloužení., Přesilovky znamenaly konec nejdelšího play-off v historii sharks.

č. 5: Vancouver Canucks vs. Dallas Stars (Duben. 11, 2007) – 138:06

byl to zápas 1 v prvním kole play-off Stanley Cupu 2007, kdy Roberto Luongo dostal svůj první postseason start. Málo věděl, že bude hrát více než dvě hry v hodnotě období před večer byl hotový.

soutěž trvala téměř sedm celých snímků, které se rozhodly-a celou noc to byla bitva tam a zpět. Daniel Sedin otevřel skóre necelých pět minut před koncem., O minutu později však Brendan Morrow v přesilovce vyrovnal.

SOUVISEJÍCÍ: „Sedin Twins a 1999 Vstupní Draft NHL“

Vancouver odpověděl prostřednictvím Mattias Ohlund power-play gól na začátku druhého snímku, zatímco Dallasu Trevor Daley hrnkové gól méně než čtyři minuty později. Tato výměna pokračovala až do doby, kdy Canucks ve třetí třetině vedli 4:2 7: 36. O necelou minutu později zvýšil na 4: 3 proti Ladislavu Nagyovi, který vyrovnal po necelých šesti minutách hry.,

s necelými dvěma minutami do čtvrté prodloužení poslal Henrik Sedin věrné Vancouver domů unavený, přesto šťastný. Gólman Dallasu Marty Turco zakončil večer 51 zákroky. Na druhém konci kluziště stál nadšený Luongo, kterému se podařilo zastavit neuvěřitelných 72 střel.

Henrik Sedin #33 Vancouver Canucks brusle se puk během jejich NHL playoff utkání proti Dallas Stars v General Motors Místo na duben 11, 2007 v Vancouver, Kanada., Vancouver skóroval ve čtvrtém prodloužení a vyhrál zápas 5: 4. (Foto: Jeff Vinnick/Getty Images)

sedm-série hry, nejlepší další dva přesčasy. Canucks poté, co se ujali vedení 3-1 série, ztratili hry 5 a 6, než si zachránili kůži rozhodujícím vítězstvím 4-1 v 7.hře. Jejich série druhého kola proti Anaheimu Ducks zaznamenala dva zápasy, které vyžadovaly dvojí prodloužení. Ačkoli Vancouver byl schopen získat vítězství v jednom z těchto setkání, Anaheim vzal sérii v pěti hrách a pokračoval vyhrát Stanley Cup.

ne., 4: Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins (4. 24, 1996) – 139:15

Mezi battle of Sidney Crosby versus Alexander Ovečkin, a dva týmy dohromady tři série play-off v posledních čtyřech sezónách, Pittsburgh Penguins a Washington Capitals vyvinul docela rivalita.

série prvního kola obou klubů v roce 1996 však byla na jiné úrovni. Čepice se konalo 2-1 vedení v sérii a po zaseknutí 2-0 vedení v půlce Hry 4, byly v dosahu 3-1 série vedou míří zpátky do Pittsburghu.,

Penguins se dočkali comebacku, počínaje krátkým gólem Jaromíra Jágra s necelými dvěma minutami zbývajícími do druhého dějství. O necelou minutu později se však věci vymkly z rukou.

Todd Krygier z Washingtonu a Mario Lemieux z Pittsburghu se neshodli: oba se navzájem svázali v zóně Penguins. Hlavní město dostalo hůl mezi nohy Lemieuxe, který byl sražen na led. Krygier šel za ním, sundal si helmu, než se vrátil do hry.,

Mario Lemieux dostal hru pochybení ve Hře 4 Pittsburgh Penguins v prvním kole série s Washingtonem Capitals v roce 1996. (Foto: Bruce Bennett Studios/Getty Images)

je To bezpečné říci, Lemieux nebyl spokojený s tím, jak on pokračoval, aby lomítko Krygierem zezadu. Následoval zápas, kdy Pat Peake shodil rukavice a vrhl se na Lemieuxe., Když se prach usadil, Lemieux a Peake dostali hru špatně, zatímco Krygier pouze obdržel hrubování nezletilého.

související: „vzpomínka na to, co udělalo Maria Lemieuxe největším“

od třetí třetiny bylo nazýváno pět hrubování a dva sekání nezletilých. Celkem bylo mezi oběma týmy rozdáno 75 trestných minut. Petr Nedvěd dokázal v sedmé třetině využít jednu z mnoha přesilovek Pittsburghu. Předstíral slap shot z bodu před bruslení kolem rozlehlé obránce a poslal míč k síti., Washington netminder Olaf Kolzig bojoval přes moře čepic a pera, ale nemohl sebrat zachránit.

ve čtvrtém prodloužení zbývalo 15 sekund, Penguins vyrovnali sérii na dva zápasy za kus a pokračovali v výhře 5 A 6. Pittsburgh byl nakonec vyřazen Florida Panthers ve finále Východní konference, ale jejich sedm období koupil s Capitals zůstává třetí nejdelší postseason hra v post-expansion éry.

č. 3: Mighty Ducks of Anaheim vs. Dallas Stars (Duben., 24, 2003) – 140:48

Na sedm-rok výročí epické bitvě mezi Penguins a Capitals, Hvězdy, čelí off proti Mighty Ducks of Anaheim pro Hru 1 z jejich druhého kola série. Bylo to poprvé, co se obě franšízy setkaly v playoffs.

Dallas právě odskočil ze série 2-1 na Edmonton Oilers v prvním kole se třemi výhrami v řadě. Na druhém konci kluziště stály mohutné kachny., Sedmý nasazený tým šokoval druhý nasazený Detroit Red Wings s zatáčku,

Jason Krog otevřel skóre v polovině první snímek před Dallas‘ Deriane Hatcher odpověděl svázat hru 1-1. Ve druhé třetině se prosadil Rob Niedermayer a o pět minut později Steve Rucchin zařídil mocným Ducks vedení 3: 1.

před koncem snímku nakreslil Jason Arnott hvězdy do jednoho. Anaheim byl na pokraji vítězství, když Brendan Morrow skóroval s méně než třemi minutami do regulace., Pozdní tally přinutil, co by pokračovalo, aby bylo celkem pět přesčasů.

po čtyřech dalších obdobích byla hra stále nerozhodnutá. Po dlouhém čekání našel přihrávku Adama Oatese Petr Sýkora, který ukončil bitvu necelou minutu po pátém prodloužení.

Adam Oates‘ pomáhat pomohl zpevnit Hry 1 vítězství pro Mighty Ducks of Anaheim v pátém prodloužení období., (Foto: Henry DiRocco/Getty Images)

Oates šel na to vstřelit úvodní gól ze Hry 2, který vyžaduje jen jeden přesčas. Anaheim se podařilo získat vítězství a propracoval se k vítězství 4-2 série. Po zametání Minnesota Wild ve finále Západní konference, Mighty Ducks padl do New Jersey Devils ve hře 7 finále Stanley Cupu 2003.

č. 2: Columbus Blue Jackets vs., Tampa Bay Lightning (srpen 11, 2020) – 150:27

spadnutí Hry 5 win-nebo-jet-domácí zápas proti Toronto Maple Leafs dva dny dříve v kvalifikačním kole, Modré Bundy, neměl jsem moc času na oslavu nebo připravit pro Hru 1 z jejich matchup proti Blesku. Na tom nezáleželo. Absolutně nic je nemohlo připravit na úvodní thriller série pěti přesčasů, který byl epický na všech úrovních.,

Pierre-Luc Dubois dostal Blue Jackets v utkání prvního s power play tally, jen 2:39 do hry, ale Brayden Point, vyrovnali hru méně než čtyři minuty později. Oliver Bjorkstrand dal Blue Jackets do konce druhé třetiny, ale jen 23 sekund do třetí třetiny vyrovnal Yanni Gourde. Byl to Orlí skautský uzel … trvající pět přesčas.,

Brayden Point nakonec ukončil zápas v pátém rámu bonus hokej, startovací výstřel, který našel kousek prostoru nad jacoba de la rosu Joonas Tlak na rameno a pod křížem bar. „Vidím jen rozjetý puk a jen ho hodím na síť,“ řekl po rozsvícení lampy a dal blesku vítězství 3: 2. „Já opravdu nemířím. Jen praku jeden tam a štěstí, že najde roh.“

pro finského netmindera, který skončil s 85 šetří, to byla těžká pilulka. Celou noc stál na hlavě a po záchraně se bezpočet zachránil., Blesk měl neuvěřitelných 187 střeleckých pokusů a celou noc ho opíjel.

Na druhém konci kluziště, Vezina Trophy finalista Andrei Vasilevskiy registrovaných 61 šetří. Kombinované 151 střel bylo nejvíce v NHL, protože liga začala oficiálně sledování statistiky v 1955-56.

ohromující statistiky z odyssey na ledě zahrnovaly obránce Blue Jackets Seth Jones, zaznamenávající rekord NHL 65 minut, šest sekund času na ledě. Přes hodinu bruslil, Jones řekl, že se po zápase cítil „dobře“., Spoluhráč Zach Werenski byl jediným dalším hráčem, který překonal 60 minut času na ledě (61:14).

“ na všech koncích byla únava-duševní a fyzická. Nebylo moc těžké jít po zápase spát, “ řekl s úsměvem Kevin Shattenkirk.

„vzpomínám si při pohledu na můj losos salát a chtějí jíst to celou dobu v průběhu hry, ale myslel, že to může rozbít karma, tak jsem zůstal hlad, řekl s úsměvem Šrouby trenér Jon Cooper.

v zajímavém kousku trivia každý bruslař pro oba týmy zaregistroval během hry alespoň jednu střelu na branku. Osamělá výjimka? Cam Atkinson., Přes téměř 40 minut času na ledě, dopředu, který má šest sezón 20 nebo více gólů, nedokázal vzít jednu střelu.

Cam Atkinson, Columbus Blue Jackets (Amy Irvin / Hokej Spisovatelů)

„To byl neskutečný výkon od obou týmů, ale zejména oba brankáři,“ řekl Šrouby blueliner Victor Hedman. „Nebudou sedět na lavičce pár minut, musí být po celou dobu ostré.,“

v šatně mezi jednotlivými obdobími bylo spousta smíchu a žertování. „Nevím, jestli je to jen proto, že jsme byli tak vyčerpaní, že to byla jediná věc, kterou jsme mohli udělat nebo co to bylo,“ řekl dopředu Tyler Johnson. „Je to jiná hra. Jsem hrdý na to, že jsem součástí, ale zároveň nevím, jestli to někdy chci udělat znovu.“

zatímco si hru budou pamatovat fanoušci, hráči i média, smutná část o tom… kvůli COVID-19 nebyl v budově nikdo, kdo by toho byl svědkem.

č. 1: Philadelphia Flyers vs., Pittsburgh Penguins (Může 4, 2000) – 152:01

Bitva o Pensylvánii je kultovní soupeření v hokeji, a to je příznačné, že dva bojovníci drží rekord pro nejdelší zápas v post-expanze éry.

Philadelphia Flyers se během druhého kola ocitli v jamce 2-0. Poté, co upustil obě hry 1 a 2, šance byly naskládány proti nim, když letěl do Pittsburghu pro hry 3 a 4., Flyers dokázali vzít 3. zápas skóre 4: 3 v prodloužení, ale 4.zápas trvalo o něco déle, než se rozhodlo.

Alex Kovalev z Pittsburghu otevřel skóre necelé tři minuty před koncem. Dalších 42 minut Hry to byl klasický souboj brankářů. Penguins netminder Ron Tugnutt konečně ustoupil v 4: 47 do třetí třetiny. Přesilovkový gól Johna Leclaira vyrovnal na 1: 1.

Alex Kovalev otevřel skóre pro co by se stalo nejdelší NHL playoff hra v post-expanze éry., (Ikona SMI)

Nicméně, brankář souboj pokračoval a trvalo dalších pět období hrát. V polovině pátého prodloužení se téměř 40 minut hry nedařilo ani jedné straně. Do cíle to byl boj pět na pět a poslední slovo dostala Filadephia.

12:01 do pátého navíc – a 152: 01 do hry jako celek – Keith Primeau si připsal vítězství pro své kolegy Flyers. Muži v orange pokračoval vyhrát hry 5 a 6 poslat Penguins zpět domů do Pittsburghu.,

Philadelphia se utkala ve finále Východní konference. V sérii sice vedli 3: 1, ale zkolabovali a Devils prohráli 5: 7.

liga prošla za posledních deset let obrovskou proměnou. Týmy se rozhodly pro rychlejší, více ofenzivně nadaný přístup rozdíl od budování jejich seznamy kolem tělesnosti, nebo obrany – společné téma v roce 1990 a brzy 2000s. To se zdálo, aby se více-přesčas hry rarita jako trestné činy jsou více schopné porážet nepřátelské netminders.,

hokej je však pravděpodobně nejvíce nepředvídatelný ze čtyř hlavních severoamerických sportů. Zdá se, že každou sezónu diváci jsou v nějaké překvapení, ať už je to ohromující rozrušení nebo nejasný záznam je zlomený.

s ohledem na to jsem přesvědčen, že se k tomuto seznamu jednou připojí další hra – dříve než později. Do té doby se s láskou zamyslíme nad hokejovou minulostí a budeme sledovat, jak se dnešní zápas odvíjí a dychtivě předjímáme ten další důležitý moment.