Lásd még: 2020 US Open-napi összefoglalók

Men “s SinglesEdit

Főcikk: 2020 US Open-Men” s Singles
  • Dominic Thiem def. Alekszandr Zverev, 2-6, 4-6, 6-4, 6-3, 7-6(8-6)

a férfiak egyéni versenye augusztus 31-én kezdődött, Novak Djokovic tartotta a legjobb vetélytársakat, Roger Federer és Rafael Nadal pedig kiesett. Tíz magozott játékos szenvedett vereséget az első két fordulóban, köztük a 9. mag Diego Schwartzman, aki elvesztette az első fordulóban Cameron Norrie., A harmadik fordulóban kiesett további nyolc magozott játékos, leginkább 4 mag Stefanos Tsitsipas, aki esett egy ötödik szett tiebreak Borna Ćorić, és 11 magos Karen Khachanov, aki elvesztette Alex De Minaur ellenére az utóbbi második szett bagel, majd a harmadik szett kód megsértése ütő visszaélés. A negyedik forduló nagy részét elhomályosította a Novak Djokovic legfontosabb vetőmagjának, a 20. vetőmag Pablo Carreño Busta elleni mérkőzésének körüli vita. Miután elvesztette egy pontot, miközben az első szettben 5-6-ot követett, Djokovic frusztrációból ütött egy labdát, amely a torokban lévő vonalbírót találta el., A torna szabályai szükségessé tették, hogy Djokovic alapértelmezett a mérkőzés, jelölés az első alkalom, hogy egy top-magozott játékos már kizárták a Grand Slam singles torna.

a negyeddöntőre szeptember 8-9-én került sor. A felső két megmaradt magokat, No. 2 Dominic Thiem, illetve a 3-as Számú Daniil Medvegyev, mind a haladó egyenes készletek, míg az 5-ös Számú Alexander Zverev fejlett négy határozza meg. 20 Pablo Carreño Busta speciális öt. Thiem egyenes szettben vette át az elődöntőt Medvegyev felett, míg Busta megnyerte az első két szettet, mielőtt elvesztette az utolsó három Zverevet., Ez döntőt hozott létre Thiem között, így a negyedik Grand Slam-döntője megjelenik, Zverev pedig az első; mindkét játékos az első Grand Slam-címét kereste. Az esélytelen Zverev Korán előnybe került, az első szettet 6-2-re nyerte, a másodikat 6-4-re. Thiem a harmadik, illetve a negyedik szettben visszavágott, 6-4-re, illetve 6-3-ra nyert. Ez egy ötödik és egyben utolsó szettet hozott össze, amely négy óra és egy perc után 7-6-ra győzött Thiem ellen, így Thiem lett az első Grand Slam-győztes hat év alatt., Ez azt is jelentette, hogy Pancho Gonzalez 1949 óta először fordult elő, hogy a US Open döntőjében kettős hiányt sikerült leküzdeni.

Women “s SinglesEdit

Főcikk: 2020 US Open-Women” s Singles
  • Naomi Oszaka def. Victoria Azarenka, 1-6, 6-3, 6-3

a női egyéni verseny augusztus 31-én kezdődött, Karolína Plíšková tartotta a legjobb magot., A torna első négy napján megtartott első két fordulóban hét kiemelt játékos-köztük az 1-magos Plíšková és az 5-magos Aryna Sabalenka-búcsúzott, akik a második fordulóban Caroline Garcia és Victoria Azarenka ellen is egyenes ágon estek ki. A harmadik fordulóban a 7 magos Madison Keys kénytelen volt visszavonulni Alizé Cornet elleni mérkőzését a második szettben, miután sérülést szenvedett, Cornet átengedte az első US Open 16.fordulóját., A negyedik fordulóban további négy legjobb tíz játékos esett, nevezetesen a 2 magos Sofia Kenin, aki elvesztette Elise Mertens-t, és a 6 magos Petra Kvitová, akit Shelby Rogers idegesített.

ezzel a harmadik és negyedik helyen kiemelt játékos, Serena Williams és Naomi Oszaka is bejutott a döntőbe. Mindegyik egy nem rangsorolt játékossal szembesült, mivel Williams három szettben legyőzte Tsvetana Pironkova-t, Oszaka pedig kettőben verte Rogers-t. A másik két elődöntőben a 28. Jennifer Brady győzte le a 23. Julia Putintsevát, a rangsorban nem szereplő Victoria Azarenka pedig a 11.Elise Mertens-t., Ez maradt Azarenka, mint az egyetlen nem rangsorolt játékos az elődöntőben, de ő bebizonyította, hogy nem számít az ő három-set vereség Serena Williams, ami őt át neki az ötödik Grand Slam döntő. A döntőben Oszaka találkozik, aki három szettben legyőzte Bradyt, hogy kvalifikálja magát a harmadik Grand Slam döntőjére. A döntőben Azarenka korán vezetést szerzett, miután az első szettet magabiztosan, 6-1-re nyerte. Nem sokkal később Oszaka “felébredt az önzetlen rossz hozzáállásából”, és a második szettben négy sima játszmát nyert 6-3-ra, és a döntőt egy harmadikra kényszerítette., Oszaka a döntő szettben is diadalmaskodott, 6-3-ra megnyerte második US Open-címét és harmadik Grand Slam-címét.

Men “s DoublesEdit

Főcikk: 2020 US Open-Men” s páros
  • Mate Pavić / Bruno Soares def. Wesley Koolhof / Nikola Mektić, 7-5, 6-3

jön a férfi páros torna, az all-Colombian csapat Juan Sebastián Cabal és Robert Farah tartott a felső vetőmag., Az első körben a nyolc magból négy pár meglepő kilépését láthattuk, köztük a 2 magos Łukasz Kubot és Marcelo Melo páros, valamint a 4 magos Filip Polášek és Ivan Dodig páros. A második fordulóban még két vetélytárs esett ki, a top-seed Cabal és Farah is kiesett, akárcsak a 6 magos német Kevin Krawietz és Andreas Mies.

az elődöntőben a maradék két pár találkozott egymással, mivel a 8. helyen álló Wesley Koolhof és Nikola Mektić legyőzte a 3. Rajeev Ram-ot és Joe Salisburyt., A másik elődöntőben Jean-Julien Rojer és Horia Tecău búcsúzott Pavić és Bruno Soares Párosától; mindkét elődöntő két szettben dőlt el. A döntőben Pavić és Soares ugrottak ki előnybe, amikor az első szettet 7-5-re megnyerték. Koolhoff és Mektić nem tudott válaszolni, a második szett Pavić és Soares javára ért véget, így második, illetve harmadik Grand Slam-párosuk lett.

Női Páros

főcikk: 2020 US Open-női páros
  • Laura Siegemund / Vera Zvonareva def., Nicole Melichar / Xu Yifan, 6-4, 6-4

a női páros torna döntőjében Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic győzött. Míg az első körben látta, hogy a kilépés csak a nyolc magot pár a versenyen (az ötödik magot pár Bethanie Mattek-Sands, valamint Zhang Shuai legyőzték Ázsia Mohamed Taylor Townsend), a második fordulóban látott négy ilyen események. Az alsó három magozott pár-No. 6 Shuko Aoyama és Ena Shibahara, No. 7 Victoria Azarenka és Sofia Kenin, és nem., 8 Anna-Lena Friedsam, valamint Kateřina Siniaková – mind legyőzte, aztán a No. 1 pár Babos pedig Mladenovic voltak megfelelőek eredményeként Benoît Paire”s pozitív COVID-19 teszt, amely szükséges Mladenovic, aki állítólag volt szoros kapcsolatot Paire, hogy karantén van, ezért kiesnek a versenyből. A mérkőzést Gabriela Dabrowski és Alison Riske találkozóján ítélték oda, Babos később “igazságtalanságnak” nevezte a döntést, hivatkozva arra a számos negatív COVID-19 tesztre, amelyet mind a pár, mind a férfi sportoló megtisztítása hasonló helyzetben tett előző nap.,

a torna továbbjutott a negyeddöntőbe, ahol az Elise Mertens és Aryna Sabalenka páros, valamint a Květa Peschke és Demi Schuurs páros is vereséget szenvedett. Az elődöntőben az Asia Muhammad és Taylor Townsend párosa, Nicole Melichar és Xu Yifan győzött. A másik elődöntőben Anna Blinkova és Veronika Kudermetova kiesett Laura Siegemund és Vera Zvonareva előtt, mindkét elődöntő három szettben dőlt el., Ez döntőt hozott létre a Melichar és Xu páros, valamint a Siegemund és a Zvonareva páros között; utóbbi csapat két szettben (6-4, 6-4) nyerte meg a bajnoki címet. Ez jelentette az első női páros címet Siegemund, a harmadik pedig Zvonareva.

kerekesszékes férfiak SinglesEdit

fő cikk: 2020 US Open-kerekesszékes Férfiak s Singles
  • Shingo Kunieda def. Alfie Hewett, 6-3, 3-6, 7-6(7-3)

a kerekesszékes férfi egyes verseny két kiemelt játékossal, az 1. Shingo Kuniedával és a 2.Gustavo Fernández-zal, valamint hat másik nem kívánt játékossal bővült., A torna nyitófordulójában, a negyeddöntőben Kunieda legyőzte Nicolas Peifert, Fernández pedig két szettben legyőzte Stéphane Houdetet. A negyeddöntőben Casey Ratzlaff három szettben kikapott Joachim Gérardtól, Alfie Hewett pedig két játszmában legyőzte Gordon Reidet.

Az elődöntőben Kunieda szembekerült Gérarddal, és az első szettveszteségből visszapattant, hogy háromra nyerjen, míg Hewett az első két szettben háromra feldühítette Fernándezt., Ez döntőt hozott létre Shingo Kunieda és Alfie Hewett között, előbbi a 29.Grand Slam-döntőjében, utóbbi pedig az ötödikben. A mérkőzés jött le, hogy a vezeték, minden játékos vesz egy az első két szett egy pontszámot 6-3. A harmadik szett 6-6-ra végződött, és a második játszmában Kunieda diadalmaskodott, ezzel megnyerte a 24. Grand Slam-címét.

kerekesszékes nők “s SinglesEdit

fő cikk: 2020 US Open-kerekesszékes nők” s Singles
  • Diede De Groot def., Yui Kamiji, 6-3, 6-3

a kerekesszékes női egyéni verseny, mint a férfi verseny, vitatta nyolc játékos. Kettőt vetettek be, az 1. Diede De Groot – ot és a 2. Yui Kamiji-t, míg a hat másikat nem. A viadal úgy indult, hogy De Groot legyőzte Jordanne-t, míg Kamiji legyőzte Momoko Ohtani-t, mindkettő egyenes szettben. A másik két negyeddöntőben Marjolein Buis két szettben legyőzte Dana Mathewsont, Angélica Bernal pedig három játszmában legyőzte a wild card-ot., Az elődöntőben mindkét éllovas továbbjutott, de Groot három szettben legyőzte Buist, Kamiji pedig két szettben verte Bernalt. Ez döntőt hozott létre az első két mag, de Groot és Kamiji között. Az éllovas de Groot nem sok lehetőséget adott Kamijinak a feldúltnak, mindkét szettet 6-3-ra nyerte, és ezzel megszerezte harmadik US Open-címét.

kerekesszékes Quad SinglesEdit

Főcikk: 2020 US Open-kerekesszékes Quad Singles
  • Sam Schröder def., Dylan Alcott, 7-6(7-5), 0-6, 6-4

a kerekesszékes quad Singles verseny nem játszott, mint a hagyományos verseny konzol; inkább játszott egy round robin-stílusú verseny az első két helyezett halad a bajnoki mérkőzés. A tornán négy játékos vett részt: Dylan Alcott, Andy Lapthorne, David Wagner és Sam Schröder. A round robin Playben Alcott mindhárom mérkőzését megnyerte, Lapthorne-t és Schrödert két szettben, Wagnert pedig háromban verte., Schröder meglehetősen domináns két szett felborulása Lapthorne adott neki a második helyen, a másik horgonyzó a döntőben; Lapthorne befejezte a round robin egy győzelem és Wagner végzett sem.

a döntőt a top-seed Alcott és a Schröder vitatta meg. Az első szettet mindkét versenyző egyenletesen játszotta, de Schröder egy tiebreakben nyert. Alcott egy második szett bagellel felépült, hogy a játékot egy harmadik szettre kényszerítse, amelyet Schröder ideges módon nyert, 6-4, az első US Open címére., Schröder győzelme különösen valószínűtlen, figyelembe véve, hogy Alcott keresi a tizenegyedik Grand Slam címet, míg Schröder megjelent egy Grand Slam esemény az első alkalommal.

kerekesszékes férfiak DoublesEdit

fő cikk: 2020 US Open-kerekesszékes férfiak páros
  • Alfie Hewett / Gordon Reid def. Stéphane Houdet / Nicolas Peifer, 6-4, 6-1

a kerekesszékes férfiak páros versenyét ugyanaz a nyolc játékos vitatta, akik vitatták az egyéni eseményt., A felső magot Alfie Hewett és Gordon Reid páros kapta, a második magot Stéphane Houdet és Nicolas Peifer kapta. Hewett és Reid a torna nyitó elődöntőjében Gustavo Fernández és Shingo Kunieda ellen két szettben legyőzte őket, míg Houdet és Peifer Casey Ratzlaffot és Joachim Gérardot is két játszmában győzte le. Ez döntőt hozott létre a két legjobb mag között, amelyet két szettben nyert a Hewett és Reid legmagasabb rangú duója.,

kerekesszékes Női Páros

Főcikk: 2020 US Open-kerekesszékes Női Páros
  • Yui Kamiji / Jordanne Def. Marjolein Buis / Diede De Groot, 6-3, 6-3

mint a férfi verseny, a kerekesszékes nők páros esemény vitatta ugyanaz a csoport nyolc játékos játszott a singles esemény., A középdöntő egyik párharcában sem bizonyult kihívásnak, hiszen Marjolein Buis és Diede De Groot párosa legyőzte Angélica Bernalt és Dana Mathewsont, míg Yui Kamiji és Jordanne kettősével holtversenyben legyőzte Momoko OHT és Lucy Shukert. A döntőben Kamiji és Whiley megelőzték Buist és De Groototot, mindkét szettet 6-3-ra nyerték, és együtt szerezték meg tizenegyedik Grand Slam-címüket.,

kerekesszékes Quad DoublesEdit

Főcikk: 2020 US Open-kerekesszékes Quad páros
  • Dylan Alcott / Andy Lapthorne def. Sam Schröder / David Wagner, 3-6, 6-4,

a kerekesszékes quad páros verseny volt a legkisebb a versenyen ,csak négy játékos (ugyanaz a négy, amely vitatta az egyéni eseményt) versenyzett. Ennek eredményeként csak egy mérkőzést játszottak a bajnok meghatározására., Az első szettet, esélytelenek Sam Schröder David Wagner kiugrott egy korai vezetésével megnyerte az első szett 6-3, de Dylan Alcott Andy Lapthorne küzdött vissza erő, egy harmadik, egy 6-4 második-állítsa be a győzelmet. A harmadik szettet nem hagyományosan játszották, hanem csak egy tizedmásodpercként, amelyet Alcott és Lapthorne 10-8-ra megnyert, hogy biztosítsa számukra a kerekesszékes quad páros címet.