A terjeszkedés utáni korszak leghosszabb NHL-mérkőzései

0 Comments

a légkör, a do-or-die mentalitás és végül a sport leg ikonikusabb trófeájának fogadása: nincs semmi olyan, mint a playoff hockey.

Az első forduló 1. játékától a Stanley Kupa döntőjének 7. játékáig a dráma soha nem szűnik meg, és semmi sem növeli ezt a drámát, mint a túlóra.,

Montreal Jelzőrakétával Pulóver (THW Archives)

Ellentétben az alapszakaszban, ezt a túlórát nem öt perc alatt a három a három jégkorong, hogy lehet rendezni egy játék-döntő shootout. A csapatok öt-öt játékot játszanak, amíg a győztest meg nem koronázzák. Ahogy el tudod képzelni, ez néha eltarthat egy ideig.

a történelem leghosszabb ilyen meccse 1936-ban volt a Detroit Red Wings és a Montreal Maroons között. Három shutout periódus után a két csapat túlórába lépett., Öt perccel később még 0-0 volt az állás. Egy óriási 116 perces hosszabbítás után Mud Bruneteau megnyerte a játékot a Red Wings számára a hatodik extra időszakban.

az elmúlt 90 évben a játékosok egyre gyorsabbak és képzettebbek lettek. Ennek köszönhetően a játékokat gyakran hatékonyabban határozzák meg, így akár két vagy három hosszabbítási időszak is ritkaság.

a terjeszkedés utáni korszakban azonban számos olyan játék történt, amelyek a következő reggel korai óráiban becsapódtak., Szaporítom tovább a szót, íme az öt leghosszabb rájátszás játékok a poszt-bővítés korszak:

Leghosszabb Post-Bővítés Rájátszás Játékok

No. 6: Dallas Stars vs San Jose Sharks (Lehet, 4, 2008) – 129:03

Május 4-én, 2008, több mint 18.000 rajongók csomagolt American Airlines Center, Dallas, Texas. A hazai drukkerek alig várták, hogy a sztárok átvegyék a sorozatot, és továbbmenjenek a nyugati Konferenciadöntőbe.

ahogy a korong esett játék 6, kétségbeesés volt a levegőben., Dallas eredetileg szerzett 3-0 vezetést a sorozatban, mielőtt a Sharks küzdött vissza dwindle a sorozat hiány csak 3-2.

egy pont nélküli első periódus után Anti Miettinen 4:49-re növelte a jégtörőt a második keretbe. Szergej Zubov és Mike Modano góljainak köszönhetően 1-0-ra vezettek a csillagok.

A cápák kevesebb mint két perccel válaszoltak a harmadik időszakra. Ryan Clowe gólja, Craig Rivet és Torrey Mitchell segítségével, majdnem 90 perc játék után lett az utolsó gól.,

Ryane Clowe szerezte a San Jose Sharks hosszabbító kényszerítő gólját. (Gary A. Vasquez-US PRESSWIRE)

a két csapat nyomása meghökkentő volt. A Sharks volt egy cél távol kényszerítve egy játék 7 San Jose, míg a csillagok kétségbeesetten megállítani, mi lett volna az egyik legnagyobb összeomlás NHL történetében.

116 gólos, 142 találatos és 104 találatos szelvény nem volt, a sorozatos győztes gólt 9:03-as összesítéssel a negyedik hosszabbításban szerezte meg., A power-play tally a Sharks franchise történetének leghosszabb playoff játékának végét jelentette.

5. szám: Vancouver Canucks vs. Dallas Stars (április. 11, 2007) – 138:06

a 2007-es Stanley Kupa rájátszásának első fordulójában az 1. játék volt, amikor Roberto Luongo megkapta az első utószezon kezdetét. Alig tudta, hogy több mint két játékot fog játszani, mielőtt az éjszaka megtörtént.

a verseny döntéséhez közel hét teljes keret kellett – és egész éjjel oda-vissza csata volt. Daniel Sedin kevesebb, mint öt perc alatt nyitotta meg a gólt a játékba., Azonban, alig több mint egy perccel később, Brendan Morrow megkötötte a dolgokat a power play-en.

kapcsolódó: “a Sedin ikrek és az 1999-es NHL-nevezési tervezet”

Vancouver Mattias Ohlund teljesítmény-játék góljával válaszolt a második keret elindítására, míg Dallas Trevor Daley kevesebb, mint négy perccel később gólt szerzett. Ez az oda-vissza csere addig folytatódott, amíg a Canucks 4-2 vezetést szerzett 7: 36-ra a harmadik időszakban. Alig egy perccel később Anti Miettinen 4-3-ra vezetett, mielőtt Ladislav Nagy egyenlített, alig több mint hat perccel a vége előtt.,

kevesebb, mint két perccel a negyedik túlóra alatt Henrik Sedin fáradtnak, mégis boldognak küldte a Vancouver hűséges otthonát. A Dallas kapusa, Marty Turco 51 védéssel fejezte be az estét. A pálya másik végén egy lelkes Luongo állt, akinek sikerült megállítania egy óriási 72 lövést.

Henrik Sedin #33 a Vancouver Canucks korcsolyát a korong alatt az NHL rájátszás ellen a Dallas Stars a General Motors Hely, április 11, 2007-ben Vancouverben, Kanadában., A Vancouver a negyedik túlórában szerezte meg a játékot 5-4-re. (Fotó: Jeff Vinnick/Getty Images)

a hétjátékososos sorozat további két alkalommal szerepelt. A 3-1-es vezetésnél a Canucks 5-6-os vereséget szenvedett, mielőtt a 7.játszmában döntő 4-1-es győzelmet aratott. Az Anaheim Ducks elleni második fordulóban két olyan meccset láthattak, amelyek kettős túlórát igényeltek. Bár a Vancouver az egyik találkozón győzelmet aratott, az Anaheim öt mérkőzésen lépett pályára és megnyerte a Stanley-Kupát.

No., 4.: Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins (április. 24, 1996) – 139:15

Között a csata Sidney Crosby vs Alexander Ovechkin, a két csapat együtt három rájátszás-sorozat az elmúlt négy szezonban a Pittsburgh Penguins Washington Capitals fejlesztettek ki, egészen a rivalizálás.

azonban a két klub 1996-os első fordulós sorozata egy másik szinten volt. A Caps tartott 2-1-re vezet, a sorozat után kiugrását egy 2-0-ra vezet a felénél Játék 4, voltak belül elérhető egy 3-1-sorozat vezető tart vissza.,

a Penguins visszatért, kezdve Jaromir Jagr rövid kezű góljával, kevesebb, mint két perc maradt a második keretben. Azonban kevesebb, mint egy perccel később, a dolgok kicsúsztak a kezükből.

A Washington Todd Krygier és a Pittsburgh Mario Lemieux nézeteltérése volt: a két játékos a pingvinek zónájában kötötte össze egymást. A főváros megkapta a botját Lemieux lábai között, akit a jégre kopogtattak. Krygier utána ment, leütötte a sisakját, mielőtt visszatért a játékba.,

Mario Lemieux kapott egy kispadhoz a Játék 4 a Pittsburgh Penguins első körben sorozat a Washington Capitals, 1996-ban. (Fotó: Bruce Bennett Studios / Getty Images)

Ez biztos, hogy azt mondják Lemieux nem volt elégedett ezzel, ahogy folytatta slash Krygier hátulról. A birkózás következett, mint Washington Pat Peake leesett a kesztyűt, majd lecsapott Lemieux., Amikor a por leülepedett, Lemieux és Peake kapott játék tévesen, míg Krygier csak kapott egy durva kisebb.

RELATED: “Emlékszem, hogy Mit Csináltam Mario Lemieux a Legnagyobb”

a harmadik időszak előre, öt nagyoló két vagdalkozás kiskorúak hívták. Összesen 75 büntetőpercet osztottak ki a két csapat között.

Petr Nedved a hetedik időszakban a Pittsburgh számos hatalmi játékának egyikét tudta kihasználni. A pontról egy pofont tett, mielőtt egy szétszórt védő körül korcsolyázott, majd egy bakit küldött a háló felé., Washington netminder Olaf Kolzig harcolt a tenger Sapkák és tollak, de nem tudott gyülekeznek a Mentés.

a negyedik hosszabbításban 15 másodperccel a vége előtt a Penguins két játszmában egyenlített, majd az 5.és a 6. játszmát is megnyerte. Pittsburgh végül kiütötte a Florida Panthers a keleti konferencia végleges, de a hét időszak vásárolt a Capitals továbbra is a harmadik leghosszabb utószezon játék a poszt-expanziós korszak.

No. 3: Mighty Ducks of Anaheim vs. Dallas Stars (április., 24, 2003) – 140:48

a Penguins és a Capitals közötti epikus csata hétéves évfordulóján a csillagok az Anaheim hatalmas kacsái ellen álltak a második forduló sorozatának 1. játékára. Ez volt az első alkalom, hogy a két franchise találkozott a utószezonban.

A Dallas Az első fordulóban a 2-1-es sorozathiányról az Edmonton Oilers-re tért vissza, három egyenes győzelemmel. A pálya másik végén a hatalmas kacsák álltak., A hetedik helyezett csapat megdöbbentette a második helyezett Detroit Red Wings-t

Jason Krog az első keret felénél nyitotta meg a pontozást, mielőtt a Dallas Derian Hatcher válaszolt a játék 1-1-es döntetlenjére. A második harmadban Rob Niedermayer egy rövid kezesgóllal egyenlített, majd öt perccel később Steve Rucchin 3-1-es vezetéshez juttatta a hatalmas kacsákat.

a keret vége előtt Jason Arnott rajzolta a csillagokat egybe. Az Anaheim a győzelem küszöbén állt, amikor Brendan Morrow kevesebb, mint három perc alatt gólt szerzett., A késő tally kényszerítette, hogy mi megy tovább, hogy összesen öt átfutási idő.

négy extra periódus után a játék még mindig bizonytalan volt. Hosszú várakozás után, Adam Oates passza megtalálta Petr Sykorát, hogy kevesebb, mint egy perc alatt véget vessen a csatának az ötödik túlórában.

Adam Oates asszisztja segített megszilárdítani a játék 1 győzelem a hatalmas Ducks Anaheim az ötödik túlóra időszakban., (Fotó: Henry DiRocco/Getty Images)

Oates folytatta a 2.játék nyitó célját, amely csak egy túlórát igényelt. Az anaheimnek sikerült megszereznie a győzelmet, és 4-2-es sorozatgyőzelmet aratott. Miután elsöpörte a Minnesota Wild-t a Nyugati Konferencia döntőjében, a Mighty Ducks a New Jersey Devilsbe esett a 2003-as Stanley Cup döntő 7.játékában.

2. szám: Columbus Blue Jackets vs., Tampa Bay Lightning (augusztus 11, 2020) – 150:27

jön le a játék 5 win-or-go-home játék ellen a Toronto Maple Leafs két nappal korábban a selejtező fordulóban, a Blue dzsekik nem volt sok ideje, hogy megünnepeljék, vagy felkészülni játék 1 a matchup ellen a Lightning. Nem számított. Abszolút semmi sem tudta volna felkészíteni őket az öt túlóra sorozat nyitó thrillerére, amely minden szinten epikus volt.,

Pierre-Luc Dubois először a kék kabátokat kapta a scoresheet-en, mindössze 2:39-rel a játékba, de Brayden Point kevesebb, mint négy perccel később kiegyenlítette a játékot. Oliver Bjorkstrand a második időszakban késői góllal vezette a kék dzsekiket, de csak 23 másodperccel a harmadik időszakban, Yanni Gourde kettővel kötötte össze a játékot. Ez egy cserkész-méltó csomó volt, amely öt alkalommal tartott.,

Brayden Point végül a bonus hockey ötödik keretében fejezte be a játékot, elindítva egy lövést, amely egy helyet talált a netminder Joonas Korpisalo válla felett, a keresztléc alatt. “Csak egy guruló korongot látok, és csak a hálóra dobom” – mondta Point, miután meggyújtotta a lámpát, és 3-2-es győzelmet adott a villámnak. “Nem igazán céloztam. Csak felkötjük az egyiket, és elég szerencsés, hogy talál egy sarkot.”

kemény tabletta volt lenyelni a finn netmindernek, aki 85 mentéssel végzett. Egész éjjel a fején állt, számtalan mentést tett a mentés után., A villámnak óriási 187 lövési kísérlete volt, egész éjjel borsozva.

a pálya másik végén a Vezina Trophy döntős Andrei Vasilevskiy 61 mentést regisztrált. A kombinált 151 lövés volt a legtöbb egy NHL játék, mivel a liga kezdte hivatalosan nyomon a statisztika 1955-56.

Az odyssey on ice elképesztő statisztikái közé tartozott a Blue Jackets védője, Seth Jones, aki NHL-rekordot állított fel 65 perc, hat másodperc jégidő. Annak ellenére, hogy korcsolyázás több mint egy óra, Jones azt mondta, úgy érezte, “finom” a játék után., Csapattársa, Zach Werenski volt az egyetlen játékos, aki a 60 perces jégidő tetején volt (61:14).

” minden végén fáradtság volt–mentális és fizikai. Nem volt túl nehéz elaludni a játék után” – mondta Kevin Shattenkirk vigyorral.

“emlékszem, hogy végignéztem a lazacos salátámon, és végig meg akartam enni a játék során, de arra gondoltam, hogy ez megtörheti a karmát, így éhes maradtam-mondta mosolyogva Jon Cooper edző.

egy érdekes apróság, minden korcsolyázó mindkét csapat regisztrált legalább egy lövés cél a játék során. A magányos kivétel? Cam Atkinson., Annak ellenére, hogy közel 40 perc jégidő, a csatár, aki hat szezont 20 vagy több gólt, nem sikerült egyetlen lövés.

Cam Atkinson, Columbus Blue Jackets (Amy Irvin / the Hockey Writers)

“irreális teljesítmény volt mindkét csapat részéről, de különösen mindkét csapat részéről kapusok” – nyilatkozta a Blikknek Victor Hedman. “Néhány percig nem ülhetnek a padon, egész idő alatt élesnek kell lenniük.,”

az öltözőben a két időszak között rengeteg volt a nevetés és a viccelődés. “Nem tudom, hogy csak azért, mert annyira kimerültek voltunk, ez volt az egyetlen dolog, amit tehettünk, vagy mi volt” – mondta Tyler Johnson. “Ez egy másik játék. Büszke vagyok rá, hogy részt vehetek benne, de ugyanakkor nem tudom, hogy valaha is újra akarom-e csinálni.”

míg a játékot a rajongók, a játékosok és a média egyaránt emlékezni fogják, a szomorú rész róla … a COVID-19 miatt senki sem volt az épületben, hogy tanúja legyen.

1. szám: Philadelphia Flyers vs., Pittsburgh Penguins (május 4, 2000) – 152:01

a Pennsylvaniai csata egy ikonikus rivalizálás a jégkorongban, és úgy érzi, megfelelő, hogy a két harcos tartja a rekordot a leghosszabb playoff játék a poszt-expanziós korszak.

A Philadelphia Flyers 2-0-s vereséget szenvedett a második fordulóban. Miután mindkét meccset 1-2-re ejtették, az esélyek halmozódtak fel ellenük, amikor a Pittsburgh-be repültek a 3.és a 4. játékért., A Flyers a hosszabbításban 4-3-as összesítéssel tudta bevenni a 3. játszmát, de a 4.játszma eldöntése egy kicsit tovább tartott.

a Pittsburgh-i Alex Kovaljov kevesebb, mint három perccel a vége előtt egyenlített. A következő 42 percben klasszikus kapuspárbaj volt. A Penguins netminder, Ron Tugnutt végül 4:47-re feladta a harmadik időszakot. A John LeClair power-play gól csomózott dolgokat 1-1.

Alex Kovalev megnyitotta a pontozást, ami a leghosszabb NHL rájátszás játék lett a terjeszkedés utáni korszakban., (Icon SMI)

a kapuspárbaj azonban folytatódott, és további öt játékidőre tartott. Az ötödik hosszabbítás felénél, közel 40 perc játék után egyik fél sem kapott hatalmi játékot. Öt-öt meccs volt a vége, Philadephia kapta az utolsó szót.

12:01 Az ötödik extra keretbe – 152:01 pedig a játék egészébe – Keith Primeau győzelmet aratott A Flyers társainak. Az orange-i férfiak 5-6-os győzelmet arattak, hogy hazaküldjék a pingvineket Pittsburghbe.,

Philadelphia harcolt a keleti konferencia döntőjében. Ők szerzett 3-1 vezetést a sorozatban, de összeomlott, vesztes Játékok 5 keresztül 7 a Devils.

a liga hatalmas átalakuláson ment keresztül az elmúlt évtizedben. Csapat úgy döntött, hogy gyorsabb, többet támadóan tehetséges megközelítés, szemben az épület a beosztás körül testiség vagy a defense – egy közös téma az 1990-es, illetve 2000-es évek elején. Ez úgy tűnt, hogy több túlórát játékok ritkaság, mint a bűncselekmények több, képes arra, hogy legyőzze az ellenfél netminders.,

a jégkorong azonban vitathatatlanul a leginkább kiszámíthatatlan a négy nagy észak-amerikai sport közül. Úgy tűnik, hogy minden évszakban bámészkodók vannak valamilyen meglepetés, hogy ez egy meghökkentő ideges, vagy egy homályos rekordot törött.

ezt szem előtt tartva, biztos vagyok benne, hogy egy másik játék egy nap csatlakozik ehhez a listához – előbb, mint később. Addig is szeretettel gondolkodunk a jégkorong múltján, és végignézjük, ahogy a mai játék kibontakozik, és lelkesen várjuk a következő kihagyhatatlan pillanatot.