Florida-Georgia football rivalizálás

0 Comments

mint a legtöbb rivalizálás, ott már számos szoros játékok az évek során, gyakran generáló vita és szorongás, hogy a játék véget ért az egyik csapat érintett. Mint maga a sorozat, a legtöbb korai emlékezetes játék kedvelte a bulldogokat, a legújabbak előnyben részesítik a Gators-t. A legemlékezetesebbek között:

1928: az aszály megszüntetése

amikor Charlie Bachman lett az 1928-as Gators” új vezetőedzője, örökölt egy csapatot, amelyet elődje, Harold Sebring toborzott tehetséggel., Ugyanakkor örökölt egy olyan programot is, amely soha nem került közel a Georgia Bulldogs, a déli Intercollegiate Athletic Association riválisának legyőzéséhez. Grúzia 6-0-ra nyert a Florida ellen öt vereséggel és 190-9-es gólkülönbséggel az eddigi találkozóikon.

a csapatok november 10-én ismét találkoztak a grúziai Savannah-ban, és Bachman Gators végül legyőzte a bulldogokat a floridai”Phantom Four”backfield of Dale Van Sickle, Carl Brumbaugh, Rainey Cawthon, Clyde Crabtree és Royce Goodbread erőfeszítései révén., A Floridai kezében egy parancsoló vezető a negyedik negyedévben, ujjongó Aligátor rajongók idő előtt rohant a pályára, hogy tépje le a kapufák, ami ököl harc tört ki közötti támogatói a két iskola. A rend helyreállt, a játék befejeződött, Florida pedig 26-6-os eredménnyel megszerezte első győzelmét a sorozatban.

1941: Sinkwich veri Florida egy törött jawEdit

Georgia All-American vissza Frank Sinkwich eltörte az állkapcsát egy játék a szezon elején,de ez nem tartotta őt a pályán., Sinkwich 31-szer futott 142 és két touchdown után, és 1924 óta rúgta Grúzia első gólját a Bulldogsban, 19-3-as győzelmet aratva a Gators felett. Amikor a játék utáni veszteségről beszélünk, a floridai edző, Tom Lieb egyszerűen azt mondta: “túl sok Sinkwich.”

1942: 75 és oh!Edit

miután elvesztette a legtöbb felső osztályú játékos és több tagja a coaching személyzet szolgálat a második világháború, az 1942 Florida Gators hozott egy tapasztalatlan 3-4 csapat Jacksonville az 1942-es verseny Georgia., A Bulldogs, másrészről, még mindig volt a Szolgáltatások sok kulcsfontosságú közreműködők köszönhetően tervezet deferments kiadott játékosok beiratkozott a University of Georgia ROTC program, és hozott egy 7-0 rekord No. 1 rangsor Jacksonville.

Georgia halfback Charley Trippi és Heisman Trophy-győztes vissza Frank Sinkwich együttes pontszám hét touchdown Georgia legyőzte Florida 75-0, a legnagyobb mozgásteret sorozat történetében., A Bulldogs 10-1-re végzett az alapszakaszban, megnyerte a délkeleti konferencia-bajnokságot, 9-0-ra legyőzte az UCLA Bruins-t a Rose Bowl-ban, és több közvélemény-kutatás és értékelés alapján országos bajnoknak nevezték el. Az 1942-es szezonban azonban nem sikerült újabb meccset nyerni, és mivel még több diák csatlakozott a háborúhoz, az iskola 1943-ban egyáltalán nem futballozott.

1949: Hunsinger ends Georgia”s streakEdit

a második világháború utáni 1940-es évek kemény szlogenek voltak a floridai Gators számára., Edzője Raymond Wolf, a Gators “gyűjteménye legutóbbi középiskolás diplomások és visszatérő háborús veteránok szenvedett a méltatlanság négy egymást követő vesztes szezonban—a legalacsonyabb pont a történelem a Gators labdarúgó program, ironikusan emlékezett a közeli kötött játékosok, mint a” Golden Era.”De voltak még csillagok és fényes pillanatok; Wolf” s 1949 Florida Gators vezette vezető lineman Jimmy Kynes és running back Chuck Hunsinger., Mivel kevés esély van arra, hogy bárki megverje Wally Butts edzőt “Georgia Bulldogs Jacksonville – ben, Kynes inspirálta kétirányú vonalvezetőit a szezon kiemelkedő erőfeszítéseire, megállítja a Bulldogs” futó játékot a védekezésben, és blokkolja a Hunsinger támadását. Hunsinger 174 yardot és három touchdownt ért el tizennyolcszor, a Gators pedig 28-7-re nyert, ezzel megtörve a hétmeccses Grúz győzelmi szériát. Wolf általános coaching rekord ítélve a négy éves hivatali ideje Gainesville, de ezen a napon ő vitte a pályán az ő játékosai.,

1952: 30–0szerkesztés

A Florida-Georgia rivalizálás az 1950-es években közel fél évszázados volt, és minden intézkedés alapján Grúzia uralta. Az 1951-es versenytől kezdve a Bulldogok 23-5-1-re voltak a Gators ellen. Tizenkétszer zárták ki Floridát, és 23-5-re nyertek. Az újabb történelem nem volt jobb az 1952-es Gators számára. Georgia az előző tíz meccsből kilencet megnyert a sorozatban, a floridai edző, Bob Woodruff pedig 0-2-re nyert a riválisai ellen.

a Gators 3-2-es eredménnyel és támadójátékkal érkezett Jacksonville-be, amely nem teljesített jól a jó védekezés ellen., Kezdeni az Aligátorokat” támadás, Edző Woodruff költözött irányító Rick Casares, hogy hátvéd ki, futó Doug Dickey be az irányító szerepét a játékban. Casares-t Grúzia toborozta, de úgy gondolta, hogy Wally Butts Bulldog edző túl durva volt játékosaival a toborzási látogatás során, ezért inkább Floridában vett részt.,

által vezetett Casares a bűncselekmény és az egész amerikai Charlie LaPradd a védelem, a Gators uralta a Bulldogs 30-0 Jacksonville, amely továbbra is a Gators ” legnagyobb győzelem a Bulldogok közel negyven éve volt az első shutout felett Bulldogs 1937 óta. Casares két touchdownt, három pluszpontot és egy mezőnygólt szerzett, míg Buford Long 10 méterről 116 yardot futott.

a floridaiak 8-3-ra fejezték be a szezont, és meghívták őket Első nagy kupameccsükre, az 1953-as Gator Bowl-ra., Georgia kész 7-4 ment, hogy szenvedni több sub-par évszakok, az 1950-es években, segít Florida előnyhöz jusson (5-4), az évtized során először a rivalizálás.

1964: Vince Dooley érkezik

míg Georgia továbbra is Általános előnyt élvezett a sorozatban, Florida 10-2-es győzelmet aratott 1952 és 1963 között Bob Woodruff és Ray Graves vezetőedző alatt. Ez megváltozott Vince Dooley érkezésével, mint az 1964-es Georgia Bulldogs új vezetőedzője., Egy játék, ahol a Bulldogs” hátvéd nem teljes egy menetben volt, elfogott kétszer, Dooleys” “Kutyák támaszkodott a futó játék, rendíthetetlen második fele védelem, meg egy kis szerencse, hogy megverte a Sírokat” tizedik helyezést Florida Aligátorok. A negyedik negyed 7-7-es döntetlenjével a Bulldogs placekicker Bob Etter sorakozott fel egy potenciális játék-győztes mezőnygólért. Ehelyett a Bulldogs Centere és helyőrzője hibásan fogta meg a kipattanót, de Etter felkapta a labdát, és egy touchdownért 14-7-re megnyerte a meccset.,

Dooley csapatai az első hét mérkőzésüket 3-3-1-re osztották a Graves Gators ellen. Ezt követően Dooley ” s ” Dogs folytatta uralni a rivalizálás, győztes tizennégy a tizenkilenc játék 1971-1989.

1966: Heisman curse?Edit

Spurrier alatt center

A hetedik helyen 1966 Florida Aligátorok belépett a játék egy 7-0 rögzítése, valamint a lehetőséget, hogy clinch egy részét a legelső PILLANAT címmel., A Gators vezető hátvédje, Steve Spurrier, éppen bezárta a Heisman trófeát az előző héten egy csillagteljesítménnyel az Auburn Tigers ellen. A Florida-Georgia meccs azonban nagyon másképp alakult, mivel a Bulldogs védelme uralta a játékot, Spurrier pedig három interception-t dobott a 27-10 grúziai győzelemben. All-American defensive tackle Bill Stanfill később hivatkozni Spurrier elmeséli tapasztalatait felnövő egy farmon délnyugat-Georgia megjelenése előtt súlyemelés: “gazdaság sertések apám kasztrálni volt elég kihívás., Nem mondhatom, hogy segített felkészülni a futballra, de az biztos, hogy emlékeztessen egy szörnyű sok zsákolás Steve Spurrier.”

Spurrier 1990–ben visszatért Gainesville-be, mint a Gators” vezetőedzője, és az év legnagyobbjának nevezte az éves Florida-Georgia versenyt.”Hivatali ideje alatt a Gators 11-1 volt keserű riválisuk ellen.,

1970: Rip, csík, valamint gripEdit

Carlos Alvarez

Az 1970-es Floridai Aligátorok kiemelt Amerikai védelmi végén Jack Youngblood, ő pedig lehúzta az egyik leginkább figyelemre méltó játszik Floridában futball történetében. A Bulldogs 17-10-es vezetésénél és a kapufa két yardos vonalánál a labda birtoklásakor a Youngblood felállt a kapu mellé, egy labdát kényszerített, és a labdára esett. “Az én oldalamra irányítottak egy főszerepet, én pedig levágtam” – mondta Youngblood., “Ott álltam a labdával, és elvettem tőle a labdát, és visszaadtam a támadójátékunknak.”A Gators hátvédje, John Reaves és a wide receiver Carlos Alvarez ezután két touchdown-passzhoz kapcsolódott az utolsó 5:13-ban, hogy a Florida Gators-t 24-17-es győzelemhez gyűjtsék.

1975: Appleby to WashingtonEdit

Az 1975-ös Florida Gators 6-1-es rekorddal és 7-es helyezéssel került a játékba, míg a Georgia Bulldogs 5-2-re, a 19. helyen végzett. A Gators támadóját a running back Tony Green vezette, aki korai egy yardos touchdownt futott, hogy a Gators 7-0-ra álljon., A Gators 7-3-ra vezetett, mivel az idő a negyedik negyedévben megszűnt. Georgia ” s “roncstelep Dawgs” védelmi engedélyezett yard között 20-yard-vonalak, de átengedte kis föld a piros zónában. A Bulldogok a saját 20 yardos vonalukon álltak fel 3:10-re, Vince Dooley vezetőedző pedig olyat tett, amit ritkán tett:trükkös játékot hívott. Tight end Richard Appleby elfogadta a handoff egy fordított jobbra, de ahelyett, hogy fut downfield, dobta a labdát a wide receiver Gene Washington egy valószínűtlen 80 yardos touchdown játék., A Gators utolsó mezőnygól-kísérletének esélye sem volt, hiszen a kipattanót a birtokos elé tekerték, Grúzia pedig 10-7-re nyert.

1976:”Fourth and dumb”

Az 1976-os Florida Gators 6-1-re nyert, és a 10. A Gators 27-13-as félidei előnyt birtokolt, és úgy tűnt, hogy a játék kézben van, amíg a Bulldogs a harmadik negyed elején gólt nem szerzett, hogy 27-20-ra csökkentse a vezetést., Aztán, szemben a negyedik-egy helyzet a Gators saját 29 yardos-line, edző Doug Dickey úgy döntött, hogy megy az első le, nem punt. Gators fut vissza Earl Carr megállt rövid Bulldogs biztonsági Johnny Henderson. Az irányító Ray Goff játékvezetése és Kevin McLee 198 yardos rohanó teljesítménye alapján a Bulldogok megragadták a lendületet, és három touchdownt szereztek a hátulról érkező 41-27 győzelemhez vezető úton. A játék után Dickey azt mondta: “nem voltunk túljátszva. Kifosztottak minket. Csináltam pár hülye hívást.,”Sport írók lefoglalt Dickey mea culpa, és a következő hónapokban és években népszerűsítette a kifejezést “negyedik és buta”utalni Dickey sikertelen negyedik down kísérlet és maga a játék.

1980: “fuss, Lindsay!”Edit

a Záró esélytelen 1980 Florida Aligátorok a tökéletes szezon, valamint a 2-es rangsor veszélyben, a Bulldogs kivégezték az egyik legismertebb játszik az egyetemi futball történetében. Grúzia 21-20-ra maradt le az időmérőn, a harmadik helyért és a hosszú yardage-ért a saját 7 yardos vonalától., Buck Belue, a Bulldog hátvédje, miután a saját endzone-jában körbejárt, a pálya közepén, a Georgia 25 yardos vonal közelében találta meg Lindsay Scott elkapót, és 25 yardos passzt adott neki. Scott darted keresztül Florida másodlagos és megelőzte mindenki le a pálya szélén, pontozás a játék-győztes touchdown csak másodperc maradt a játék óra.,

hosszú idő Georgia Rádió bemondó Larry Munson legendás call of the play adta a játék beceneve:

a valószínűtlen 93 yard pass játék lezárta a Bulldogs ” 26-21 győzelem, és tartotta Georgia Nemzeti Bajnokság reményei életben. A Bulldogok a következő szavazási fordulóban az 1. helyre költöztek, és megnyerték az 1980-as konszenzusos országos bajnokságot.

1981: “Herschel over the top!”Edit

a második egymást követő évben Grúzia A negyedik negyedévben 21-20-ra legyőzte az esélytelen floridai Gators labdarúgó-válogatottat., Alátámasztva a 5 udvar vonal 8 perc játszani a Bulldogs hajtott 95 yard 17 játszik, az utolsó 3 amelyek voltak hand-off Herschel Walker a tetején, abban az időben egy új játék. Florida még mindig volt 2 perc gólt, de Grúzia tartott nyerni 26-21 a második évben a sorban, megtartva reményeiket a nemzeti bajnokság életben.

1984: Bell nattieledit

miután szenvedett több vereséget a Bulldogs egy konferenciabajnokság forog kockán, edző Galen Hall 1984 Florida Gators lépett a verseny veretlen a SEC., A Gators Korán dominált, a második félidő elején 17-0-ra vezetett. De a Bulldogok úgy tűnt, hogy életre a harmadik negyedévben, szerelés egy hosszú meghajtó; azonban, Georgia meghajtó meghalt az árnyékában a Gators”gólvonal, amikor töltött negyedik le, ellenőrzi a Bulldogs pillanatra, de pinning a Gators mélyen a saját területén. A harmadik játék után a tulajdonosváltás, Gators hátvéd Kerwin Bell esett vissza a saját end zone és lofted egy hosszú át a streaking vevő Ricky Nattiel, aki elment 96 Yard egy touchdown., A Bulldog lendületét kiverték, és a Gators meggyőző 27-0-s győzelmet aratott, végül veretlenül zárta a konferencia menetrendjét a Gators történetében először.

1985: “kutyák ideges No. 1 GatorsEdit

Az 1985 Florida Gators belépett a verseny egy tekercs: jön le egy érzelmi győzelem az Auburn Tigers, veretlen, rangsorolt No.1 A nemzet az első alkalommal az iskola történetében. Ez azonban nem az 1984-es játék megismétlése lenne., Mint korábban annyiszor tették, a Bulldogok elrontották a floridai szezont, 24-3-ra legyőzve a Gators-t, Keith Henderson és Tim Worley pedig több mint 100 yardot futott.

1993: TimeoutEdit

állandó esőben Steve Spurrier edző 1993-as Florida Gators-jának általában termékeny elhaladó játékát stymied. Ehelyett a Gators a hátsó Errict Rhett-re támaszkodott, hogy 183 yardot és két touchdownt gyűjtsön össze, hogy 33-26 negyedik negyedéves vezetést építsen. Az irányító Eric Zeier vezetésével a Georgia Bulldogs az utolsó másfél percben vezetést szerzett Florida területén., Zeier befejezte azt, ami úgy tűnt, hogy a játék-árukapcsolás touchdown Jerry Jerman öt másodperc maradt a játékban. Azonban, Gators cornerback Anthone Lott hívott időtúllépés előtt a labdát csattant, arra kényszerítve a Bulldogs játszani a lefelé újra. Lott hívták át interferencia az ezt követő játék, így Georgia egy utolsó időtlen esélyt, hogy gólt. Zeier utolsó passza nem jött össze, a Gators kemény, de vitatott 33-26-os győzelmet aratott.,

1995: “Fél száz között a Sövények” a AthensEdit

az 1990-es évek közepén, a régi Gator Bowl Stadion építették újjá, mint a Jacksonville-i Városi Stadion, a terjeszkedés Jacksonville Jaguars az NFL-ben, ideiglenesen költözik a Florida-Grúzia játék egyetemi helyek az első alkalommal több mint hat évtizede Florida volt mélyen legyőzte Georgia A “Mocsár” 1994-ben, pedig egy veretlen 1995 Florida Aligátorok reméltem, hogy ismételje meg a mutatványt, a Sanford Stadion ellen küzd, Georgia Bulldogs által vezetett csapat hamarosan-kirúgott edző Ray Goff.,

A kezdő irányító, Danny Wuerffel 242 yardot és öt touchdownt dobott, mielőtt a harmadik negyedévben elhagyta a játékot. A Gators vezet 38-17 a negyedik negyedévben, Gators hátvéd Eric Kresser dobott még két touchdown, egy 1:21 maradt, hogy a végeredmény 52-17. A meccs után, az Aligátorok edző Steve Spurrier kijelentette, hogy ő akart lenni az első ellenfél, hogy lefagy “félszáz” a Bulldogs a saját stadion, mert “hallottuk soha, senki nem csinált ilyet.,”A Gators” ötven-két pontot továbbra is a rekordot a legtöbb gólt ellen Georgia “között a sövények”, amelyek körül a Bulldog hazai pályán.

2002: Gators 4. Az új vezetőedző, Ron Zook alatt a Gators 5-3-as rekorddal sántikált a játékba, és több mint egy évtized alatt először nem rangsorolták. A fordított sok Florida-Georgia játékok az évek során, ez volt az esélytelenebb Gators aki tönkreteszi a Bulldogs ” szezon.,

7-6 után a Gators kulcsjátékkal vette át a vezetést a védekezésben. Miután belépett a verseny a második negyedévben, Bulldogs hátvéd DJ Shockley elfogták Gators safety Guss Scott, aki visszaadta a touchdown, így a csapat egy 12-7 vezetést, miután egy sikertelen kétpontos konverziós kísérlet. A Bulldogs mozgatta a labdát, de nem tudta ütni az endzone-ba, két mezei gólra rendezve, hogy félidei 13-12 vezetést szerezzen., A második félidőben tovább uralták a védekezést, míg a negyedik negyed elején egy gólpasszt adott Rex Grossman irányítótól, és 20-13-as előnyt adott Floridának. A Grúz támadás nem sikerült gólt megint nem sikerült átalakítani a harmadik-le tizenhárom kísérletek, mint Floridában megrendezésre a feldúlt. Ez kiderült, hogy Grúzia egyetlen veszteség a szezon. 13-1-re megnyerték a SEC bajnokságot és a Sugar Bowlt.,

2007 – 2008: Az “Aligátor Stomp”, valamint az “Aligátor Stop”Edit

2007Edit

A 2007-es játék jutott eszembe, az “Aligátor Stomp” első negyedévben tömeg ünnepe az egész Grúz csapat az Aligátorok” endzone Georgia után futó Knowshon Moreno”s szerzett a játék”, s első touchdown korán a versenyben. Georgia edző Mark Richt később elismerte, hogy ő ösztönözte a játékosok, hogy dolgozzon egy túlzott ünneplés büntetés után az első touchdown, de célja, hogy csak a tizenegy játékos a pályán ünnepelni, nem az egész csapat., Grúzia két sportszerűtlen magatartási büntetést kapott az ünneplésért, az ezt követő rúgást a saját 8 yardos vonalukra mozgatta, Florida pedig touchdownt szerzett a következő birtokukban, hogy hétkor kösse meg a játékot. Mégis, a korai ünneplés úgy tűnt, hogy felgyújtja az esélytelenebb bulldogokat. Moreno futott 188 yard, Grúzia védelmi kirúgták Gators hátvéd Tim Tebow hatszor, tartja őt a legalacsonyabb rohanó teljes (-15 net yard) az ő Heisman Trophy-győztes szezon a Bulldogs” 42-30 győzelem., A magas pontszámú játék volt az első a sorozat történetében, amelyben mindkét csapat harminc vagy több pontot szerzett.

2008Edit

ahogy a 2008-as játék közeledett, mindkét edző többször kijelentette, hogy az előző évi esemény nem befolyásolja a versenyt. A floridai edző, Urban Meyer olyan messzire ment, hogy gag parancsot adott játékosainak, utasítva őket, hogy ne beszéljenek a 2007-es játékról a médiával. Azonban a 2007-es szezon után nem sokkal közzétett engedélyezett életrajzában Meyer azt írta: “ez nem volt helyes. Rossz üzlet volt. . . . Megoldjuk, és nagy ügy lesz.,”

a Bulldogs és a Gators egyaránt a top 10-be került, a győztes pedig a SEC Eastern Division versenyén lett volna a belső pálya, és egy esetleges országos bajnoki címig jutott volna. Néhány kommentátor olyan messzire ment, hogy a sorozat történetének legnagyobb mérkőzésének hívja, vagy legalább az előző 20 évek. Miután a Bulldogs kihagyott két gólt, de nem sikerült helyreállítani a les rúgni, miután az első gólt, az Aligátorokat vett 14-3-ra félidei vezetést., A Bulldogs a második félidőben négy alkalommal megfordította a labdát, a Gators kihasználta az előnyt, 49-10-es győzelemért elhúzva a Bulldogs második legrosszabb veszteségét a sorozat történetében. A Gators ebben a szezonban megnyerte a SEC bajnoki mérkőzését és a BCS bajnoki mérkőzését.

az előző év endzone-ünnepségére adott nyilvánvaló válaszként Meyer mindkét hátralévő idejét kevesebb, mint egy perc alatt felhasználta a játékra, így csapata és rajongói több időt kaptak a biztos győzelem ünneplésére. A meccs után megtörte a 2007-es ünneplés előtti csendjét., “Motiválta a játékosainkat? Igen, az volt.”

2012: Bulldogs 2. GatorsEdit

Florida a 2012-es párharcban 7-0-s rekordot és 2.helyezést ért el, míg Grúzia 6-1-re nyert és a 12. helyet szerezte meg, így a verseny kulcsfontosságú játék a SEC East címért folytatott versenyben. Mindkét csapat erős védekezéssel és labdavesztéssel rendelkezett, így a verseny nem volt meglepően alacsony pontszámmal. Florida volt le 17-9 végén a 4. negyedévben, amikor szerelt potenciális játék árukapcsolás meghajtó mélyen Georgia területén., Gator hátvéd Jeff Driskel befejezte át a középső tight end Jordan Reed, aki úgy tűnt, hogy pont az endzone előtt Bulldog külső vonal támogatója Jarvis Jones ököllel a labdát a kezéből, és Georgia felépült a hátsó endzone egy touchback. Az elveszett fumble volt Florida hatodik forgalma a játék, és lehetővé tette Georgia tartani a győzelem., A csapatok befejezték az alapszakaszban holtversenyben az első a SEC East azonos 7-1 rekordok konferencia játék, de mivel a fej-fej győzelem a Gators a Bulldogs fejlett a SEC Championship játék, vesztes esetleges BCS nemzeti bajnok Alabama.