Indy “Brickyard” befejeződött

0 Comments

December 14, 1909, munkások helyezze az utolsó 3.2 millió 10 font tégla, hogy előkészítsék az Indianapolis Motor Speedway, Indiana (a város körül a város Indianapolis). Azóta a tégla nagy részét aszfalt alá temették, de az egyik udvar továbbra is ki van téve a start-célvonalon. A sikeres verseny után a téglák megcsókolása továbbra is hagyomány az Indy sofőrök körében.,

1908-ban az auto-fényszóró mogul és versenyszervező, Carl Fisher úgy döntött, hogy egy öt mérföldes pályát épít, amely biztonságos helyet biztosít a gépjárműgyártóknak a járművek tesztelésére és bemutatására. Három társát szerződtette, és 320 hektárnyi mezőgazdasági területet vásárolt Indianapolis szélén, az utca túloldalán a Prest-O-Lite fényszórógyárától., Az eredeti tervek Fisher “motor parkway” hívják a három mérföldes “külső” hurok, valamint egy két kilométeres szakaszon végig a pályán, de voltak, sietve rajzolni, ha valaki rámutatott, hogy egy ilyen hosszú pályán nem fér el a csomagot, ha a grandstands mentén a straightaways megszűntek. Kompromisszumként Fisher és építési főfelügyelője úgy döntöttek, hogy egy 2,5 mérföldes íves ovális, minden oldalról grandstandokkal.,

Olvass tovább: 10 dolog, amit nem tudsz az Indianapolis 500-ról

a betonfelület helyett, amelyet más versenypálya-építők használtak, Fisher kavicsos, mészkő, kátrány és 220 000 gallon aszfaltolaj ragacsos amalgámmal borította a pályáját. Hónapokig 500 munkás és 300 öszvér rétegezte az Indy-hurokra a ragacsos keverék rétegét, majd áthúzta a gőzhengereket, szilárd tömegbe nyomva az úttestet.

1909 augusztusában az Indy speedway készen állt a megnyitásra., Az új Motor Speedway első versenye, egy motorkerékpár verseny augusztus 13-án katasztrófa volt: az új pálya annyira koptató volt, hogy mindenki gumiabroncsát kipukkasztotta, és a munkavállalóknak néhány napot kellett megtenniük, hogy csiszolják le, mielőtt az esemény folytatódhat. Még azután is, hogy a pályán volt, még a rendetlenség: Mint versenyautó csapat megérkezett a speedway, hogy felkészüljenek a 300 km-es Wheeler-Schibler verseny, egy történész jelentette, “vezetők voltak, gyorsan, piszkosak, olaj, kátrány…a pálya felülete szétesett a fordulat, repülő kavics összetört, szemüvegben, véres arca., Az Indy-i vezetés olyan volt, mint egy meteorzápor.”

az első autóverseny első napján Wilford Bacuque sofőr és szerelője életét vesztette, amikor a Knox felborult és egy kerítésoszlopnak csapódott. Ezután még hárman meghaltak, amikor a sofőr, Charlie Merz összetörte a kereket, és berepült a lelátóra. Miután az AAA bojkottot fenyegetett, Fisher beleegyezett abba, hogy felfüggeszti az Indy pálya összes versenyét, amíg biztonságosabb felületet nem tud letenni.

a tégláról döntött, mert a vontatási tesztek megerősítették, hogy kevésbé csúszósak, mint a kavics, és szilárdabbak, mint a beton., A” téglagyár ” megnyitásakor sokkal kevésbé volt veszélyes, mint korábban, és csak hét ember halt meg ott 1909 és 1919 között. A speedway közel 50 évig tartotta a tégla pályáját. Ma a speedway aszfalt felülettel rendelkezik.