0 Comments

Gra pojedyncza Mężczyznedytuj

Główny artykuł: 2020 US Open-Gra pojedyncza mężczyzn
  • Dominic Thiem def. Aleksandr Zverev, 2-6, 4-6, 6-4, 6-3, 7-6(8-6)

turniej w singlu mężczyzn rozpoczął się 31 sierpnia.w gronie najlepszych rozstawionych znaleźli się Novak Djoković oraz najlepsi zawodnicy Roger Federer i Rafael Nadal. Dziesięć rozstawionych zawodników poniosło porażki w pierwszych dwóch rundach, w tym dziewiąty Diego Schwartzman, który przegrał w pierwszej rundzie z Cameronem Norrie., W trzeciej rundzie wyeliminowano kolejnych ośmiu rozstawionych zawodników, w szczególności 4-seed Stefanos Tsitsipas, który spadł w piątym secie do Borny Ćorić, i 11-seed Karen Khachanov, która przegrała z Alexem de Minaur pomimo drugiego seta i późniejszej trzeciej serii łamania Kodeksu za nadużycia rakietowe. Większość akcji czwartej rundy została przyćmiona przez kontrowersje wokół meczu Novaka Djokovica z 20-tym nasieniem Pablo Carreño Busta. Po stracie punktu przy remisie 5-6 w pierwszym secie, Djokovic uderzył piłkę z frustracji, która trafiła sędziego linii w gardło., Zasady turnieju wymagały, aby Djokovic nie wziął udziału w meczu, co oznacza, że po raz pierwszy najwyżej rozstawiony zawodnik został zdyskwalifikowany z turnieju wielkoszlemowego.

Ćwierćfinały odbyły się w dniach 8-9 września. Dwie najlepsze drużyny, nr 2 Dominika Thiem i Nr 3 Daniila Miedwiediewa, awansowały w czterech setach, a Nr 5 Alexander Zverev w czterech setach i Nr 20 Pablo Carreño Busta w pięciu. Thiem wygrał swój półfinałowy mecz z Miedwiediewem, a Busta wygrał dwa pierwsze sety, przegrywając finałową trójkę z Zverevem., W finale zmierzyli się z Thiemem, który wystąpił w czwartym finale Wielkiego Szlema, a Zverevem, który wystąpił w pierwszym; obaj zawodnicy starali się o swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema. Zverev, słabszy, wyskoczył na wczesną przewagę, biorąc pierwszego seta 6-2, a drugiego 6-4. Thiem walczył w trzecim i czwartym secie, wygrywając odpowiednio 6-4 i 6-3. Po czterech godzinach i jednej minucie Thiem stał się pierwszym nowym zwycięzcą Wielkiego Szlema od sześciu lat., Po raz pierwszy od 1949 roku Pancho Gonzalez wystąpił w finale US Open.

Gra pojedyncza kobiet

Główny artykuł: 2020 US Open – Gra pojedyncza kobiet
  • Naomi Osaka def. Victoria Azarenka, 1-6, 6-3, 6-3

turniej w grze pojedynczej kobiet rozpoczął się 31 sierpnia. , W dwóch pierwszych rundach, które odbyły się w ciągu pierwszych czterech dni turnieju, odpadło siedmiu rozstawionych zawodników, w tym 1-seed Plíšková i 5-seed Aryna Sabalenka, którzy odpadli w drugiej rundzie z Caroline Garcią i Victorią Azarenką, odpowiednio. W trzeciej rundzie Madison Keys została zmuszona do wycofania meczu z Alizé Cornet w drugim secie po kontuzji, dzięki czemu Cornet przeszła do pierwszej w historii rundy US Open 16., W czwartej rundzie spadło kolejnych czterech najlepszych zawodników, w tym 2-osobowa Sofia Kenin, która przegrała z Elise Mertens, oraz 6-osobowa Petra Kvitová, która była zdenerwowana przez Shelby Rogers.

do finału awansowały zawodniczki z trzeciego i czwartego miejsca, Serena Williams i Naomi Osaka. Williams pokonał Tsvetanę Pironkovą w trzech setach, a Osaka Rogersa w dwóch. W pozostałych dwóch półfinałach Jennifer Brady z numerem 28 pokonała Julię Putintsevę z numerem 23, A niepokonana Victoria Azarenka z numerem 11 Elise Mertens., Azarenka była jedyną zawodniczką niezarejestrowaną w półfinale, ale udowodniła, że nie ma to znaczenia w swojej trzysetowej porażce z Sereną Williams, co dało jej awans do piątego finału Wielkiego Szlema. W finale zmierzyła się z Osaką, która pokonała Brady w trzech setach i zakwalifikowała się do trzeciego finału Wielkiego Szlema. W finale Azarenka wyszła na prowadzenie po rozegraniu pierwszego seta w dominującym stylu, 6: 1. Wkrótce potem Osaka „obudziła się z własnej, opisanej złej postawy” i wygrała cztery mecze z rzędu w drugim secie, wygrywając 6: 3 i zmuszając finał do trzeciej., W finale pokonała Osakę 6: 3 i zdobyła swój drugi tytuł wielkoszlemowy w US Open.

Gra podwójna Mężczyznedit

główny artykuł: 2020 US Open – Gra podwójna mężczyzn
  • Mate Pavić / Bruno Soares def. Wesley Koolhof/Nikola Mektić, 7-5, 6-3

, W pierwszej rundzie zaskakująco wypadły cztery z ośmiu rozstawionych par, w tym 2-osobowa para Łukasza Kubota i Marcelo Melo oraz 4-osobowa para Filip Polášek i Ivan Dodig. Dwie kolejne rozstawione pary odpadły w drugiej rundzie, a najwyżej rozstawione Cabal i Farah odpadli, podobnie jak sześcioosobowa niemiecka para Kevin Krawietz i Andreas Mies.

pozostałe dwie rozstawione pary spotkały się w półfinale.nr 8 Wesley Koolhof i Nikola Mektić pokonali nr 3 Rajeeva Rama i Joe Salisbury ' ego., W drugim półfinale ulegli Jean-Julien Rojer i Horia Tecău Mate Pavić i Bruno Soares; oba mecze półfinałowe zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. W finale Pavić i Soares wyszli na prowadzenie, zajmując pierwsze miejsce 7-5. Koolhoff i Mektić nie mogli odpowiedzieć, a drugi set zakończył się na korzyść Pavicia i Soaresa, dając im odpowiednio drugi i trzeci tytuł wielkoszlemowego debla.

Gra podwójna kobiet

główny artykuł: 2020 US Open – Gra podwójna kobiet
  • Laura Siegemund / Vera Zvonareva def., Nicole Melichar / Xu Yifan, 6-4, 6-4

w turnieju deblowym kobiet zwyciężyła Tímea Babos z Węgier i Kristina Mladenovic z Francji. Podczas gdy w pierwszej rundzie odpadła tylko jedna z ośmiu rozstawionych par w turnieju (piąta para Bethanie Mattek-Sands i Zhang Shuai zostały pokonane przez Asia Muhammad i Taylor Townsend), w drugiej rundzie wystąpiły cztery takie zdarzenia. Trzy dolne rozstawione pary – nr 6 Shuko Aoyama i Ena Shibahara, nr 7 Victoria Azarenka i Sofia Kenin oraz nr 7., 8 Anna-Lena Friedsam i Kateřina Siniaková-wszystkie zostały pokonane, a para nr 1 Babos i Mladenovic została zdyskwalifikowana w wyniku pozytywnego testu Covid-19 Benoît Paire, który wymagał kwarantanny Mladenovica, który podobno miał bliski kontakt z Paire ' em, w związku z czym wycofała się z turnieju. Ich mecz został przyznany walkowerem Gabrieli Dąbrowskiej i Alison Riske, a Babos później odnosił się do tej decyzji jako „niesprawiedliwości”, powołując się na liczne negatywne testy COVID-19 przeprowadzone przez obie pary i oczyszczenie męskiego sportowca w podobnej sytuacji dzień wcześniej.,

turniej awansował do ćwierćfinału, w którym pokonały dwie pary Elise Mertens i Arynę Sabalenkę oraz parę Květa Peschke i Demi Schuurs. W półfinale Asia Muhammad i Taylor Townsend pokonały 3-osobową parę Nicole Melichar i Xu Yifan. W drugim półfinale Anna Blinkova i Veronika Kudermetova ulegli Laurze Siegemund i verze Zvonarevie; oba półfinały zostały rozstrzygnięte w trzech setach., W finale zmierzyli się między parą Melichar i Xu oraz parą Siegemund i Zvonareva; ta ostatnia drużyna wygrała w dwóch setach (6-4, 6-4), aby zdobyć tytuł. Był to pierwszy tytuł deblowy kobiet dla Siegemund i trzeci dla Zvonarevy.

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach

główny artykuł: 2020 US Open – Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach
  • Shingo Kunieda def. Alfie Hewett, 6-3, 3-6, 7-6(7-3)

w turnieju singlowym mężczyzn na wózkach było dwóch rozstawionych zawodników, nr 1 Shingo Kunieda i Nr 2 Gustavo Fernández, oraz sześciu innych zawodników niezrzeszonych., W pierwszej rundzie turnieju, w ćwierćfinale, Kunieda pokonał Nicolasa Peifera, a Fernández pokonał Stéphane ' a Houdeta, oba w dwóch setach. W ćwierćfinale zmierzyli się również Casey Ratzlaff w trzech setach z Joachimem Gérardem, a Alfie Hewett w dwóch pokonał Gordona Reida.

w półfinale Kunieda zmierzył się z Gérardem i odbił się od straty pierwszego seta, wygrywając w trzech, a Hewett zdenerwował Fernándeza w trzech po rozdzieleniu dwóch pierwszych setów., W finale zmierzyli się Shingo Kunieda i Alfie Hewett; pierwszy z nich w swoim 29. finale wielkoszlemowym, a drugi w piątym. Mecz zakończył się remisem, a każdy z zawodników wygrał po jednym z dwóch pierwszych setów wynikiem 6-3. W trzecim secie osiągnął wynik 6-6 i doszedł do tiebreaku, w którym zwyciężył Kunieda, zdobywając swój 24. tytuł wielkoszlemowy w grze pojedynczej.

Gra pojedyncza kobiet na wózkach

główny artykuł: 2020 US Open – Gra pojedyncza kobiet na wózkach
  • Diede de Groot def., Yui Kamiji, 6-3, 6-3

turniej singlowy kobiet na wózkach, podobnie jak turniej mężczyzn, rywalizowało ośmiu zawodników. Dwa zostały rozstawione, nr 1 Diede De Groot i Nr 2 Yui Kamiji, podczas gdy sześć pozostałych zostało rozstawionych. De Groot pokonał Jordanne Whiley, a Kamiji Momoko Ohtani. W pozostałych dwóch ćwierćfinałach Marjolein Buis wyeliminowała Danę Mathewson w dwóch setach, a Angélica Bernal pokonała Lucy Shuker z dziką kartą w trzech., W półfinale obaj najlepsi awansowali, a de Groot pokonał Buisa w trzech setach, a Kamiji w dwóch pokonał Bernala. To ustawiło finał pomiędzy dwoma najlepszymi seedami, de Groot i Kamiji. Najlepszy rozstawiony zawodnik, de Groot, nie dał Kamiji wiele okazji do zdenerwowania, biorąc oba sety 6-3 i zdobywając swój trzeci tytuł US Open.

Quad Singlesedit

Główny artykuł: 2020 US Open – Quad Singles na wózkach inwalidzkich
  • Sam Schröder def., Dylan Alcott, 7-6(7-5), 0-6, 6-4

zawody singlowe na wózkach inwalidzkich nie były rozgrywane jako tradycyjny Drabinka turniejowa; raczej rozgrywano je w turnieju w stylu round robin z dwoma najlepszymi zawodnikami przechodzącymi do meczu mistrzowskiego. W turnieju wzięło udział czterech zawodników: nr 1 Dylan Alcott, nr 2 Andy Lapthorne, niepokonany David Wagner oraz wpis z dziką kartą Sam Schröder. W rozgrywkach round robin Alcott wygrał wszystkie trzy mecze, pokonując Lapthorne ' a i Schrödera w dwóch setach i Wagnera w trzech., Schröder w dość dominującym dwumeczu z Lapthorne ' em dał mu drugie miejsce i drugie miejsce w finale; Lapthorne zakończył round robin z jedną wygraną, a Wagner nie ukończył żadnego.

W pierwszym secie obaj zawodnicy grali równomiernie, ale wygrał go Schröder w tiebreaku. Alcott powrócił do gry w drugim secie, zmuszając go do przejścia do trzeciego seta, który wygrał Schröder w zdenerwowany sposób, 6: 4, dla swojego pierwszego tytułu US Open., Zwycięstwo Schrödera było szczególnie mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że Alcott starał się o jedenasty tytuł Wielkiego Szlema, podczas gdy Schröder pojawił się w turnieju Wielkiego Szlema po raz pierwszy.

Gra podwójna mężczyzn na wózkach

główny artykuł: 2020 US Open – Gra podwójna mężczyzn na wózkach
  • Alfie Hewett / Gordon Reid def. Stéphane Houdet / Nicolas Peifer, 6-4, 6-1

, Pierwsze nasiona otrzymali Alfie Hewett i Gordon Reid, a drugie – Stéphane Houdet i Nicolas Peifer. Hewett i Reid zmierzyli się z Gustavo Fernándezem i Shingo Kuniedą w pierwszej rundzie turnieju, pokonując ich w dwóch setach, natomiast Houdet i Peifer pokonali Caseya Ratzlaffa i Joachima Gérarda, również w dwóch. W 2011 roku wygrał w dwóch setach finał pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami: Hewettem i Reidem.,

Gra podwójna kobiet na wózkach

główny artykuł: 2020 US Open – Gra podwójna kobiet na wózkach
  • Yui Kamiji / Jordanne Whiley def. Marjolein Buis / Diede De Groot, 6-3, 6-3

podobnie jak w przypadku turnieju mężczyzn, turniej deblowy kobiet na wózkach był kwestionowany przez tę samą grupę ośmiu zawodników, którzy grali w turnieju singlowym., Runda półfinałowa okazała się nie być wyzwaniem dla żadnej z dwóch rozstawionych par, ponieważ najwyżej rozstawiony Duet Marjolein Buis i Diede De Groot pokonał Angélicę Bernal i Danę Mathewson, a druga para Yui Kamiji i Jordanne Whiley pokonała Momoko Ohtani i Lucy Shuker, obie w setach. W finale Kamiji i Whiley pokonali Buisa i De Groota, wygrywając oba sety wynikiem 6-3 i zdobywając wspólnie jedenasty tytuł Wielkiego Szlema.,

Quad DoublesEdit

Główny artykuł: 2020 US Open – Quad Doubles na wózkach inwalidzkich
  • Dylan Alcott / Andy Lapthorne def. Sam Schröder / David Wagner, 3-6, 6-4,

turniej quadów na wózkach był najmniejszy w turnieju, w którym rywalizowało tylko czterech zawodników (ta sama czwórka, która rywalizowała w turnieju singlowym). W rezultacie rozegrano tylko jeden mecz o tytuł mistrza., W pierwszym secie underdogs Sam Schröder i David Wagner wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwszego seta 6: 3, ale Dylan Alcott i Andy Lapthorne walczyli o trzecią pozycję, wygrywając 6: 4 w drugim secie. Trzeci set nie był rozgrywany tradycyjnie, ale raczej jako tiebreak, który został wygrany 10-8 przez Alcotta i Lapthorne ' a, aby zapewnić im tytuł Quad doubles na wózkach inwalidzkich.