Ile jest okresów hokeja na lodzie? – Hokej odpowiedział

0 Comments

Jeśli jesteś nowy w hokeju jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz wiedzieć, jest jak działa rzeczywista struktura gry. Hokej różni się od piłki nożnej, koszykówki i piłki nożnej w jaki sposób jest czas i struktura. Przyjrzyjmy się bliżej.

ile jest okresów hokeja na lodzie? W grze hokeja na lodzie są trzy okresy po dwadzieścia minut każdy i dwie piętnastominutowe przerwy. Jeśli gra jest remis na koniec trzech okresów w sezonie regularnym, to następuje 5 minut dogrywki, a następnie shootout.,

natomiast w play-offach, jeśli gra jest remisowa pod koniec regulaminu, dodatkowe okresy z przerwami między kolejnymi będą dodawane do czasu, aż ktoś zdobędzie bramkę, co natychmiast zakończy grę.

przyjrzyjmy się dlaczego hokej ma okresy, a nie połówki czy ćwiartki.

Embed from Getty Images

dlaczego trzy okresy, a nie dwie połówki?

Hokej nie zawsze był rozgrywany w trzech 20-minutowych okresach. Początkowo gra rozpoczęła się od dwóch 30-minutowych połówek z przerwą pomiędzy., Trudno jest wiedzieć, kiedy dokonano zmiany z dwóch połówek na trzy okresy, ale prawdopodobnie na początku 1900 roku. koncepcja trzech okresów była innowacją, która była częścią NHA, konkurenta i poprzednika NHL.

powód, dla którego dokonano zmiany z dwóch połówek na trzy okresy, i dlaczego jest ona nadal utrzymywana do dziś, ma wszystko wspólnego z jakością lodu.

w czasie przerwy (15 minut czasu między okresami) lód jest odnawiany przez maszynę zwaną zamboni., Ponowne nawierzchnie lodu pozwalają na naprawę małych otworów, śladów po łyżwach lub śniegu, które zostały ułożone. Po ponownym napowietrzaniu lodu jakość lodu znacznie się poprawia, a najlepiej lód jest świeży i Nowy.

gdy hokej rozgrywano w dwóch 30-minutowych połówkach, na lodzie było za dużo zużycia. Ustalono, że hokeiści jeżdżący na lodzie byli po prostu zbyt twardi na lodzie, a jakość lodu pod koniec połowy stała się zbyt słaba, aby grać.,

Jeśli oglądasz telewizję lub jesteś na meczu, możesz zauważyć słabą jakość lodu, oglądając, aby zobaczyć, czy krążek jest „odbijający się”. Krążek będzie miał trudniej pobyt płasko na lodzie i jak gracze przechodzą i strzelać krążek widać, że krążek nie pozostaje nieruchomo. Stwarza to trudności dla graczy i gorszą jakość gry.

IM lepszy lód, tym lepsza jakość gry

dlatego granie w hokeja w trzech okresach ma sens z punktu widzenia jakości lodu., Zamiast mieć tylko jedną możliwość ponownego wynurzenia lodu, posiadanie trzech okresów pozwala na ponowne wynurzenie lodu dwa razy: raz między 1. A 2. okresem i innym razem między 2. a 3. okresem. Gdy lód jest ponownie napowietrzany przez maszynę zamboni, jakość lodu znacznie wzrasta. Środek lodu również zostanie przywrócony przed strzelaniną.

Długość przerwy 15 minut odpowiada możliwości czyszczenia lodu i ponownego napowietrzania., To nie zajmuje całe 15 minut, jak wiele drużyn NHL będzie miał na ice entertainment między okresami.

nawet z dodatkowym lodem, który pozwala na trzy okresy, jakość lodu nadal pogarsza się wraz z rozgrywką. Jest to spowodowane głównie wpływem podwyższonej temperatury w budynku — posiadanie 15 000 – 20 000 osób w budynku wytwarza trochę ciepła! Ice does not do as well when the temperature rises 🙂

How long does it take to play a period in real time?

w czasie rzeczywistym gra zajmie około 40 minut., Oznacza to przestoje w play i tv timeouts, dzięki czemu stacja telewizyjna może wyświetlać swoje reklamy (są dwa z nich w każdym okresie).

Jeśli każdy okres trwa około 40 minut, to całkowita rozgrywka będzie wynosić 120 minut, a 30 minut dla przerw daje w sumie 150 minut, czyli 2,5 godziny. Tak więc od momentu upuszczenia krążka do końcowego dźwięku klaksonu jest to 2,5 godziny.

czasami gra będzie nieco dłuższa, ale często nie jest krótsza.,

dodatkowe okresy: dogrywka

w grze sezonu regularnego, jeśli mecz jest remisowy pod koniec regulaminu (koniec trzech okresów), dogrywka z 5 dodatkowymi minutami zostanie dodana do gry. Nie ma przerwy między 3. tercją a dogrywką i gra rozpoczyna się w ciągu kilku minut od zakończenia regulaminowego. Jeśli żadna drużyna nie zdobędzie punktów w ciągu tych 5 dodatkowych minut, mecz zostanie rozstrzygnięty przez shootout.

gdy gra przejdzie do strzelaniny, wykonają szybkie wznowienie środka lodu., Każda arena ma dwa zambonis, które zajmie okrążenie w górę iw dół centrum lodu, aby wygładzić obszary strzelania dla graczy-pozwala to graczom na wykonywanie bardziej wykwalifikowanych ruchów na swoich próbach strzelania, a nie po prostu być zmuszonym do strzelania z powodu złych warunków lodowych.

W play-offach, jeśli mecz będzie remisowany pod koniec regulaminu, nastąpi pełna przerwa, a następnie kolejny pełny okres dwudziestu minut. Ten wzór będzie trwał do momentu, gdy ktoś zdobędzie punkty, aby zakończyć grę (nagła śmierć)., Często dogrywka była rozgrywana w play-offach Pucharu Stanleya.,d>