Jaka jest największa liczba punktów zdobytych w meczu NFL?

0 Comments

27.06.1966

zwycięstwo Redskins 72-41 nadal jest największą liczbą punktów (113) w meczu NFL i największą liczbą punktów (72) dla jednej drużyny w meczu NFL.

w sezonie 1966 NFL Redskins zakończyli 7-7 pod wodzą trenera Otto Grahama, natomiast Giants zakończyli 1-12-1 pod wodzą trenera Allie Sherman.,

punktacja

trenerzy Graham i Sherman nigdy nie domyśliliby się, że punktacja będzie tak często, jak to miało miejsce. Redskins zdobyli 30 punktów kilka razy w tym sezonie przed meczem Giants, ale Giants byli trzymani do jednocyfrowego punktowania trzy razy. Żadna z drużyn nie była ofensywną juggernautką.,

w swoim tygodniu 12 matchup, Washington rozpocznie strzelanie trzech bez odpowiedzi przyłożeń przeciwko Giants, w tym 63-jardowy bieg przez running back A. D. Whitfield i 62-jardowy powrót fumble przez bezpieczeństwa bryg Owens. Giants w końcu dostać się na tablicy wyników, gdy Allen Jacobs rzucił na 6 jardów przyłożenia. Whitfield później zdobył swoje trzecie przyłożenie w połowie w biegu na 1 Jard.

, Giants dostali kolejne przyłożenie przed połową na 1-Jard rush Gary Wood. Redskins mieli prowadzić 34: 14 w przerwie.

najbliżej do Waszyngtonu Giganci dotarli na początku trzeciego kwartału. Giants otworzyli punktację w trzeciej kwarcie z przyłożeniem 41 jardów do Joe Morrisona, doprowadzając wynik do 34-21. Zarówno Giants, jak i Washington zdobyli dwa przyłożenia w trzeciej kwarcie. Waszyngton miał prowadzić 48-28 w czwartej kwarcie.

, Giganci będą atakować z powrotem do tyłu do tyłu przyłożenia własnych. Waszyngton odpaliłby wszystko, by zakończyć nadzieje gigantów. Washington zakończył grę z przyłożeniem do tyłu, dając im zwycięstwo 72-41.

statystyki

pomimo rekordowych statystyk punktacji drużyny, historyczny mecz pomiędzy Washington i Giants nie przyniósł wielu imponujących statystyk indywidualnych.

113 połączonych punktów jest rekordem NFL. 72 punkty Washingtona to rekord NFL.,

Washington zdobył 34 punkty w pierwszej połowie; w sezonie 2020 NFL, najwyżej punktujący zespół ligi, Green Bay Packers, średnio 31,7 punktów na mecz.

Washington rozgrywający Sonny Jurgensen ukończył 10 z 16 podań na 145 jardów i trzy przyłożenia. Napastnik Charley Taylor zaliczył 6 takich podań na 124 jardy i dwa przyłożenia.,

ale to też nie jest tak, że Waszyngton miał jakieś potworne występy. Whitfield ukończył z 74 jardów i dwoma przyłożeniami na ziemi, plus jeden odbiór przyłożenia. Bobby Mitchell biegł na 54 jardy i wynik, a Joe Don Looney uzyskał 46 jardów i jeden pęd TD.

najbardziej imponujący indywidualny wysiłek przyszedł od Briga Owensa, obrońcy Waszyngtonu. Miał trzy przechwyty, w tym pick-six (60 jardów) i zdobył kolejne przyłożenie na fumble recovery (62 jardy).