Najdłuższe rozgrywki NHL w erze po ekspansji

0 Comments

atmosfera, mentalność do-or-die, a w końcu odbiór najbardziej kultowego trofeum w sporcie: nie ma to jak playoff hockey.

od pierwszego meczu pierwszej rundy do siódmego meczu finału Pucharu Stanleya dramat nigdy nie ustępuje i nic tak nie potęguje dramatu jak dogrywka.,

Sweter Montreal Maroons (archiwum THW)

w przeciwieństwie do sezonu regularnego, ta dogrywka nie jest pięciominutowym okresem trzech na trzech hokej, który może być rozstrzygnięty przez mecz decydujący Shootout. Drużyny grają 5 na 5, aż do wyłonienia zwycięzcy. Jak możesz sobie wyobrazić, może to czasem zająć trochę czasu.

najdłuższy taki mecz w historii miał miejsce w 1936 roku pomiędzy Detroit Red Wings i Montreal Maroons. Po trzech latach przerwy obie drużyny przystąpiły do dogrywki., Pięć okresów później wynik nadal wynosił 0-0. Po 116 minutach dogrywki, Mud Bruneteau wygrał mecz Dla Red Wings w szóstej dogrywce.

w ciągu ostatnich 90 lat gracze stawali się szybsi i bardziej wykwalifikowani. Z tego powodu decyzje o grach są często podejmowane bardziej efektywnie, co sprawia, że nawet dwa lub trzy dogrywki są rzadkością.

jednak w erze po ekspansji pojawiło się wiele gier, które pojawiły się we wczesnych godzinach porannych., Bez zbędnych ceregieli, oto pięć najdłuższych meczów playoff w erze po ekspansji:

najdłuższe Mecze Playoff po ekspansji

nr 6: Dallas Stars vs. San Jose Sharks (Maj 4, 2008) – 129:03

4 maja 2008 roku ponad 18 000 fanów zapakowało American Airlines Center w Dallas w Teksasie. / Align = „center” bgcolor = „# e0ffe0 ” / papież / / align = center /

gdy krążek spadł na 6., Dallas pierwotnie zdobył prowadzenie 3-0 w serii, zanim Sharks walczyli z powrotem, aby zmniejszyć deficyt serii do zaledwie 3-2.

Po bezbramkowej pierwszej tercji Anti Miettinen podbił lodołamacza w drugiej frame ' U 4:49. Dzięki asystom Siergieja Zubowa i Mike ' a Modano, Gwiazdy wygrały 1: 0.

rekiny odpowiedziały mniej niż dwie minuty do trzeciej tercji. Gol Ryana Clowe ' a, wspomagany przez Craiga Riveta i Torreya Mitchella, byłby ostatnią bramką zdobytą przez prawie 90 minut gry.,

Ryane Clowe zdobył bramkę dogrywki dla San Jose Sharks. (Gary A. Vasquez-US PRESSWIRE)

presja na obie drużyny była zdumiewająca. Rekiny były o jedną bramkę od zmuszając grę 7 w San Jose, podczas gdy gwiazdy były zdesperowane, aby zatrzymać to, co mogło stać się jednym z największych upadków w historii NHL.

Po 116 strzałach na bramkę, 142 trafieniach i 104 face-offach, Brendan Morrow w czwartej dogrywce podbił zwycięską bramkę serii 9:03., Mecz zakończył się najdłuższym meczem Play-off w historii serii Sharks.

nr 5: Vancouver Canucks vs.Dallas Stars (Apr. 11, 2007) – 138:06

To był pierwszy mecz w pierwszej rundzie playoffów Pucharu Stanleya 2007, kiedy Roberto Luongo po raz pierwszy wystartował po sezonie. Nie wiedział, że zagra więcej niż dwa mecze przed końcem wieczoru.

rozstrzygnięcie konkursu zajęło prawie siedem frame ' ów – i to była walka w tę i z powrotem przez całą noc. Daniel Sedin otworzył punktację mniej niż pięć minut do gry., Jednak nieco ponad minutę później Brendan Morrow związał się z power play.

RELATED: „The Sedin Twins and the 1999 NHL Entry Draft”

Ta wymiana trwała do czasu, aż Canucks zdobyli prowadzenie 4-2 7: 36 W trzeciej tercji. Niecałą minutę później Anti Miettinen zremisował 4: 3, po czym Ladislav Nagy zremisował, a do regulaminowego czasu pozostało nieco ponad sześć minut.,

mając niecałe dwie minuty do końca czwartej dogrywki, Henrik Sedin odesłał wiernych Vancouver do domu zmęczonych, ale szczęśliwych. Bramkarz Dallas Marty Turco zakończył wieczór z 51 zapisami. Na drugim końcu lodowiska stał zachwycony Luongo, któremu udało się zatrzymać aż 72 strzały.

Henrik Sedin #33 Z Vancouver Canucks jeździ z krążkiem podczas meczu Play-off NHL przeciwko Dallas Stars W General Motors Place 11 kwietnia 2007 w Vancouver w Kanadzie., W czwartej dogrywce Vancouver wygrało mecz 5-4. (Photo by Jeff Vinnick/Getty Images)

seria siedmiu gier zawiera jeszcze dwie dogrywki. Po serii 3-1, Canucks przegrali Mecze 5 i 6, a następnie uratowali skórę dzięki decydującemu zwycięstwu 4-1 w meczu 7. W drugiej rundzie przeciwko Anaheim Ducks rozegrał dwa mecze, które wymagały podwójnej dogrywki. Chociaż Vancouver udało się odnieść zwycięstwo w jednym z tych spotkań, Anaheim wystąpił w pięciu meczach i zdobył Puchar Stanleya.

Nie, 4: Washington Capitals vs. Pittsburgh Penguins (Apr. 24, 1996) – 139:15

pomiędzy walką Sidney Crosby kontra Alexander Ovechkin, a dwoma zespołami zbierającymi się w trzech seriach Play-off w ciągu ostatnich czterech sezonów, Pittsburgh Penguins i Washington Capitals rozwinęły się dość rywalizacja.

Caps utrzymali prowadzenie 2-1 w serii i po złapaniu prowadzenia 2-0 W połowie meczu 4, byli w zasięgu prowadzenia serii 3-1 wracając do Pittsburgha.,

Pingwiny powróciły, rozpoczynając od krótkiej bramki Jaromira Jagra.w drugim framie pozostało niecałe dwie minuty. Jednak niecałą minutę później sprawy wymknęły się spod kontroli.

Todd Krygier z Waszyngtonu i Mario Lemieux z Pittsburgha mieli sprzeczkę: obaj związali się w strefie pingwinów. Stolica dostała kij między nogi Lemieux, który został powalony na lód. Krygier ruszył za nim, strącając kask przed powrotem do gry.,

Mario Lemieux w 1996 roku wystąpił w meczu 4.rundy Pittsburgh Penguins Z Washington Capitals. (Fot. Bruce Bennett Studios/Getty Images)

można śmiało powiedzieć, że Lemieux nie był z tego zadowolony, gdy zaczął ciąć Krygiera od tyłu. Po walce, Pat Peake z Waszyngtonu zrzucił rękawice i rzucił się na Lemieux., Gdy opadł kurz, Lemieux i Peake zostali wręczeni graczom, a Krygier otrzymał tylko drobny cios.