Rywalizacja futbolowa Florida-Georgia

0 Comments

podobnie jak w przypadku większości rywalizacji, na przestrzeni lat doszło do wielu bliskich meczów, często wywołując kontrowersje i niepokoje związane z zakończeniem meczu przez jedną z drużyn. Podobnie jak sama seria, większość wczesnych pamiętnych gier faworyzowała Bulldogs, a nowsze faworyzowały aligatory. Wśród najbardziej pamiętnych:

1928: Ending the sushededit

Kiedy Charlie Bachman został nowym trenerem Gators w 1928 roku, odziedziczył zespół pełen talentów zwerbowany przez jego poprzednika, Harolda Sebringa., Jednak odziedziczył również program, który nigdy nie był bliski pokonania Georgia Bulldogs, ich rywala Southern Intercollegiate Athletic Association. Georgia była 6-0 przeciwko Florydzie z pięciu shutout i przewagą punktową 190-9 w swoich spotkaniach do tej pory.

zespoły spotkały się ponownie w Savannah w stanie Georgia 10 listopada, a Bachman „s Gators ostatecznie pokonali Bulldogs dzięki staraniom”Phantom Four „z Florydy z Dale Van Sickle, Carl Brumbaugh, Rainey Cawthon, Clyde Crabtree i Royce Goodbread., W czwartej kwarcie Florida utrzymała wiodącą pozycję, radośni fani Gatora przedwcześnie rzucili się na boisko, aby zburzyć słupki bramkowe, w wyniku czego wybuchły walki pięściami między kibicami obu szkół. Porządek został przywrócony, mecz został ukończony, a Florida odniosła pierwsze zwycięstwo w serii wynikiem 26-6.

1941: Sinkwich pokonuje Florydę ze złamanym jaweditem

Georgia ' s All-American back Frank Sinkwich złamał szczękę w meczu na początku sezonu, ale to nie powstrzymało go od gry., Ubrany na specjalne zamówienie pasek na podbródek przymocowany do kasku, Sinkwich biegł 31 razy na 142 i dwa przyłożenia i kopnął pierwszego gola Gruzji od 1924 roku w Bulldogs ” zwycięstwo 19-3 nad Gators. Mówiąc o przegranej po meczu, trener z Florydy Tom Lieb po prostu powiedział ” Za dużo Sinkwich.”

1942: 75 i oh!Edit

po utracie większości zawodników z wyższej klasy i kilku członków kadry trenerskiej do służby w II Wojnie Światowej, w 1942 Florida Gators sprowadzili niedoświadczony zespół 3-4 do Jacksonville na mecz z Georgią w 1942., Bulldogs, z drugiej strony, nadal miał usługi wielu kluczowych współpracowników dzięki draft deferments wydane do graczy zapisanych w programie ROTC University of Georgia, i przyniósł 7-0 rekord i nr 1 ranking do Jacksonville.

Georgia halfback Charley Trippi i Heisman Trophy-winning powrotem Frank Sinkwich razem zdobyć siedem przyłożeń.Georgia pokonał Florida 75-0, największy margines w historii serii., Bulldogs zakończyli sezon regularny 10-1, zdobyli mistrzostwo Konferencji Southeastern, pokonali UCLA Bruins 9-0 w Rose Bowl i zostali nazwani mistrzami kraju przez wiele ankiet i usług ratingowych. W sezonie 1942/1943 szkoła nie wygrała żadnego meczu, a wraz z włączeniem się jeszcze większej liczby uczniów do działań wojennych, szkoła w ogóle nie wystawiła drużyny piłkarskiej.

1949: Hunsinger kończy Streakedit Georgii

po ii Wojnie Światowej 1940 roku były trudne slogan dla Florida Gators., Trenowana przez Raymonda Wolfa kolekcja „aligatorów” złożona z ostatnich absolwentów szkół średnich i powracających weteranów wojennych doznała oburzenia czterech kolejnych przegranych sezonów-najniższego punktu w historii programu piłkarskiego aligatorów, jak na ironię zapamiętanego przez bliskich graczy jako „Złota Era”.”Ale były jeszcze gwiazdy i jasne chwile; Wilki”s 1949 Florida Gators prowadzili starszy liniowiec Jimmy Kynes i biegacz Chuck Hunsinger., Mając niewielkie szanse na pokonanie trenera Wally 'ego Buttsa” Georgia Bulldogs w Jacksonville, kynes zainspirował swoich dwudniowych liniowców do ich wyjątkowego wysiłku sezonu, zatrzymując grę Bulldogs w obronie i blokując Hunsingera w ataku. Hunsinger rzucił osiemnaście razy na 174 jardy i trzy przyłożenia, a Gators wygrali 28-7, przerywając serię zwycięstw Georgii. W 1998 roku w Gainesville spędził cztery lata, ale tego dnia został przeniesiony z boiska przez swoich zawodników.,

1952: 30–0Edit

rywalizacja Florida–Georgia miała prawie pół wieku do lat 50., a w każdym razie Gruzja zdominowała. W 1951 roku Bulldogs przegrali 23-5-1 przeciwko Aligatorom. Odpadli z Florydy dwanaście razy i wygrali średnią 23-5. Nowsza historia nie była lepsza dla aligatorów z 1952 roku. Georgia wygrała dziewięć z dziesięciu poprzednich meczów w serii, A trener z Florydy Bob Woodruff był 0: 2 przeciwko swoim rywalom.

aligatory dotarły do Jacksonville z bilansem 3-2 i ofensywą, która nie wypadła dobrze przeciwko dobrej obronie., Aby rozpocząć atak aligatorów, trener Woodruff przeniósł rozgrywającego Ricka Casaresa do fullbacka i wstawił biegającego Douga Dickeya do pozycji rozgrywającego. Casares został zwerbowany przez Georgię, ale uważał, że trener buldoga Wally Butts był zbyt szorstki dla swoich zawodników podczas wizyty rekrutacyjnej, więc zdecydował się na udział w Florydzie.,

pod wodzą Casaresa w ofensywie i All-American Charlie LaPradd w obronie, Gators zdominowali Bulldogs 30-0 w Jacksonville, który pozostał największym zwycięstwem Gators nad Bulldogs przez prawie czterdzieści lat i był pierwszym shutout nad Bulldogs od 1937 roku. Casares zdobył dwa przyłożenia, trzy dodatkowe punkty i bramkę, a halfback Buford Long biegł na 116 jardów na 10 przejazdów.

Florida zakończyła sezon 8-3 i została zaproszona na swój pierwszy mecz major bowl, Gator Bowl 1953., Georgia zakończyła sezon na 7-4 i przeszła przez kilka sub-par sezonów w 1950 roku, pomagając Florydzie zdobyć przewagę (5-4) w ciągu dekady po raz pierwszy w rywalizacji.

1964: Vince Dooley arrivesEdit

podczas gdy Georgia nadal miała ogólną przewagę w serii, Floryda cieszyła się passą 10-2 w latach 1952-1963 pod wodzą trenerów Boba Woodruffa i Raya Gravesa. Zmieniło się to wraz z przyjściem Vince 'a Dooley' a na stanowisko głównego trenera Underdog 1964 Georgia Bulldogs., W grze, w której rozgrywający Bulldogs nie ukończył jednego podania i został przechwycony dwa razy, Dooleys „”psy polegały na swojej grze biegowej, zagorzałej drugiej połowie obrony i odrobinie szczęścia, aby pokonać Gravesa” dziesiątego w rankingu Florida Gators. Po remisie 7: 7 w czwartej kwarcie, Bulldogs placeekicker Bob Etter ustawił się w kolejce po potencjalnego zwycięskiego gola. Zamiast tego, w dzikim broken play, Bulldogs ” center i placeholder źle wykonane przystawki, ale Etter podniósł bobbled piłkę i prowadził go do przyłożenia, aby wygrać mecz 14-7.,

Następnie Dooley ” s ” Dogs zdominował rywalizację, wygrywając czternaście z dziewiętnastu igrzysk w latach 1971-1989.

1966: Klątwa Heismana?Edytuj

Spurrier pod centrum

siódmy w rankingu 1966 Florida Gators wszedł do gry z rekordem 7-0 i okazją do zaciskania udziału w ich pierwszym w historii tytuł SEC., [2010-09-09 19: 43] Mecz Florida-Georgia okazał się jednak zupełnie inny, ponieważ obrona Bulldogs zdominowała grę, a Spurrier rzucił trzy przechwyty w zwycięstwie Georgii 27-10. All-American defensive tackle Bill Stanfill później odniósł się do Spurriera, opowiadając swoje doświadczenia dorastając na farmie w południowo-zachodniej Georgii przed pojawieniem się podnoszenia ciężarów: „trzymanie świń dla mojego taty do kastracji było sporym wyzwaniem., Nie mogę powiedzieć, że to pomogło mi przygotować się do futbolu, ale na pewno przypomniało mi to o zwolnieniu Steve ' a Spurriera.”

„Za jego kadencji, aligatory były 11-1 przeciwko swoim zgorzkniałym rywalom.,

1970: Rip, strip, and gripEdit

Carlos Alvarez

w 1970 Florida Gators wystąpił w meczu defensywnym, w którym wystąpił Jack Youngblood. Z Bulldogs prowadzi 17-10 i w posiadaniu piłki na linii dwóch jardów Gators, Youngblood wstał Georgia Z Powrotem Ricky Lake za bramką, zmusił fumble i spadł na piłkę nożną. „Poprowadzili sztukę na moją stronę, a ja ją odciąłem”, powiedział Youngblood., „Stoję tam trzymając piłkarza i odbieram mu piłkę i oddaję ją naszej ofensywie.”Rozgrywający Gators John Reaves i wide receiver Carlos Alvarez połączyli się po dwóch przyłożeniach w finale 5: 13, aby doprowadzić Florida Gators do zwycięstwa 24-17.

1975: Appleby to WashingtonEdit

Florida Gators z 1975 roku weszli do gry z rekordem 6-1 i numerem 7, podczas gdy Georgia Bulldogs byli 5-2 i uplasowali się na 19.miejscu. Aligatory”, W czwartej kwarcie aligatory prowadziły 7-3. Georgia” s „junkyard Dawgs” defense dozwolone jardów między 20-yard-lines, ale scedowane trochę ziemi w czerwonej strefie. Bulldogs ustawili się na własnej linii 20 jardów z 3: 10, a główny trener Vince Dooley zrobił coś, co rzadko robił: nazwał sztuczkę. Tight end Richard Appleby zaakceptował handoff na rewersie w prawo, ale zamiast biec w dół pola, rzucił piłkę do wide receiver Gene Washington dla nieprawdopodobnego 80-jardowego przyłożenia gry., Ostatnia próba bramkowa aligatorów nigdy nie miała szans, bo rzut trafił do posiadacza, A Georgia wygrała 10: 7.

1976: „Fourth and dumb”Edit

Aligatory miały przewagę 27-13 i wydawały się mieć grę w ręku, aż Bulldogs strzelił na początku trzeciej kwarty, aby zmniejszyć prowadzenie do 27-20., Następnie, w obliczu sytuacji 4-i-jeden na własnym Gators 29-yard-line, trener Doug Dickey postanowił iść na pierwszy dół, a nie punt. Gators running back Earl Carr został powstrzymany przez Bulldogs safety Johnny ' ego Hendersona. Prowadzeni przez rozgrywającego Raya Goffa i biegnącego z powrotem Kevina McLee ' a w biegu na 198 jardów, Bulldogs chwycili impet i zdobyli trzy przyłożenia w drodze do zwycięstwa 41-27. Po meczu Dickey powiedział: „nie zostaliśmy pokonani. Zostaliśmy wykupieni. Wykonałem kilka głupich telefonów.,”Pisarze sportowi zajęli się mea culpa Dickeya, a w kolejnych miesiącach i latach spopularyzowali zwrot „czwarty i głupi”, aby odnosić się do nieudanej próby czwartego upadku Dickeya i samej gry.

1980: „Run, Lindsay!”Edit

Gruzja była za 21-20 z biegiem czasu, mierząc trzecie miejsce w dół i długi jardage z własnej linii 7-jardów., Po zamieszaniu we własnym endzone, rozgrywający Bulldog Buck Belue znalazł wide receiver Lindsay Scott open na środku pola w pobliżu Georgia 25-Jard-line i uderzył go z 25-jardowym podanie. Scott rzucił się przez środek Florydy i wyprzedził wszystkich z linii bocznej, zdobywając zwycięskie przyłożenie z zaledwie sekundami do zegara gry.,

legendarny spiker radiowy Larry Munson nadał grze przydomek:

nieprawdopodobna rozgrywka z 93 jardami przypieczętowała zwycięstwo Bulldogs 26-21 i podtrzymała nadzieje na mistrzostwo Gruzji. Bulldogs awansowali na 1. miejsce w kolejnej rundzie sondaży i wygrali consensus national championship w 1980 roku.

1981: „Herschel over the top!”Edit

drugi rok z rzędu Georgia pokonała w czwartej kwarcie drużynę Florida Gators 21-20., Cofnął się na ich linii 5 jardów z 8 minut do gry Bulldogs przejechał 95 jardów na 17 sztukach, z których Ostatnie 3 były hand-off do Herschela Walkera nad szczytem, w tym czasie powieść Sztuka. Florida miała jeszcze 2 minuty na zdobycie gola, ale Georgia po raz drugi z rzędu wygrała 26-21, podtrzymując nadzieje na mistrzostwo kraju.

1984: Bell to NattielEdit

po kilku porażkach z Bulldogs o mistrzostwo konferencji w stawce, trener Galen Hall”s 1984 Florida Gators wszedł do konkursu niepokonany w SEC., Aligatory dominowały wcześnie, budując prowadzenie 17-0 na początku drugiej połowy. Ale Bulldogs wydawało się ożywić w trzeciej kwarcie, montując długą jazdę; jednak dysk Georgia umarła w cieniu linii bramkowej aligatorów, gdy zostali wypchani na czwartym miejscu, sprawdzając Bulldogs chwilowo, ale przypinając aligatory głęboko na ich własnym terytorium. W trzeciej partii po zmianie posiadania, rozgrywający Gators Kerwin Bell spadł z powrotem do własnej strefy końcowej i podniósł długą przepustkę do odbijającego Ricky Nattiela, który przeszedł 96 jardów za przyłożenie., Bulldog impet został zgaszony i Gators poszli do przekonującego zwycięstwa 27-0, ostatecznie kończąc niepokonany harmonogram konferencji po raz pierwszy w historii Gators.

1985: „psy zdenerwowane nr 1 GatorsEdit

1985 Florida Gators przystąpiły do konkursu na rolce: wychodząc z emocjonalnego zwycięstwa nad Auburn Tigers, niepokonany, i w rankingu nr 1 w kraju po raz pierwszy w historii szkoły. Nie było to jednak powtórzenie meczu z 1984 roku., Jak zrobili tak wiele razy w przeszłości, Bulldogs zepsuł Florida ” sezon, pokonując Gators 24-3 z pierwszaków running backs Keith Henderson i Tim Worley zarówno pędzi na ponad 100 jardów.

1993: TimeoutEdit

w ciągłym deszczu, Zwykle płodna gra mijania trenera Steve ' a Spurriera z Florida Gators z 1993 roku była utrudniona. Zamiast tego aligatory polegały na tym, że Errict Rhett zgromadził 183 jardy i dwa przyłożenia, aby zbudować 33-26 prowadzenie w czwartej kwarcie. Prowadzony przez rozgrywającego Erica Zeiera, Georgia Bulldogs zamontowane jazdy na terytorium Florydy w ostatniej minucie i pół., Zeier zakończył to, co wydawało się być meczem przyłożenia do Jerry Jerman z pięciu sekund pozostałych w grze. Jednak Gators cornerback Anthone Lott nazwał timeout tuż przed pęknięciem piłki, zmuszając Bulldogs do ponownego zagrania w dół. Lott został wezwany do ingerencji w podanie w dalszej grze, dając Georgii ostatnią szansę na zdobycie gola. Finałowe podanie zeiera nie powiodło się, a Gators odnieśli ciężkie, ale kontrowersyjne zwycięstwo 33: 26.,

1995: „Half a hundred between the Hedges” in AthensEdit

w połowie lat 90.stary stadion Gator Bowl został przebudowany na Stadion Miejski Jacksonville dla rozbudowy Jacksonville Jaguars z NFL, tymczasowo przenosząc grę Floryda-Georgia do miejsc na kampusie po raz pierwszy od ponad sześciu dekad Floryda po raz pierwszy pokonała Georgię na „Bagnie” w 1994 roku, a niepokonany 1995 Florida Gators miał nadzieję powtórzyć wyczyn na Sanford Stadium przeciwko walczącej drużynie Georgia Bulldogs prowadzonej przez trenera Raya Goffa.,

Z Gators prowadzi 38-17 w czwartej kwarcie, Gators rezerwowy rozgrywający Eric Kresser rzucił dwa kolejne przyłożenia, jeden z 1: 21 pozostały, aby końcowy wynik 52-17. Po meczu trener aligatorów Steve Spurrier stwierdził, że chciał być pierwszym przeciwnikiem, który powiesił „pół setki” Na Bulldogs na własnym stadionie, ponieważ ” słyszeliśmy, że nikt wcześniej tego nie robił.,”Aligatory” 52 punkty pozostają rekordem dla większości zdobytych punktów przeciwko Georgii pomiędzy żywopłotami, które otaczają boisko buldoga.

2002: Gators zdenerwowany nr 4 BulldogsEdit

2002 Bulldogs przyniósł doskonały rekord 8-0 i nr 4 rankingu do corocznego meczu grudge w Jacksonville. Pod wodzą nowego trenera Rona Zooka, aligatory utykały do gry z rekordem 5-3 i nie zostały sklasyfikowane po raz pierwszy od ponad dekady. W odwrocie wielu gier Florida-Georgia na przestrzeni lat, to underdog Gators, którzy zrujnują Sezon Bulldogs.,

W drugiej kwarcie rozgrywający Bulldogs DJ Shockley został przechwycony przez Gators safety Guss Scott, który oddał go za przyłożenie, dając swojej drużynie prowadzenie 12-7 po nieudanej próbie konwersji dwóch punktów. Bulldogs przenieśli piłkę, ale nie mogli uderzyć jej w endzone, rozliczając się za dwie bramki, aby objąć prowadzenie w połowie 13-12., Obrona nadal dominowała w drugiej połowie, aż na początku czwartej kwarty Gator drive zakończył się zdobyciem przyłożenia przez rozgrywającego Rexa Grossmana i dał Florydzie przewagę 20-13. Nie udało mu się ponownie zdobyć punktów i nie udało mu się przerobić trzeciego gola w trzynastu próbach, ponieważ Florida utrzymała się na zdenerwowaniu. Była to jedyna porażka Gruzji w sezonie. Przegrali 13-1 i wygrali sec Championship i Sugar Bowl.,

2007 – 2008: Edycja „Gator Stomp” i „Gator Stop”

2007Edit

mecz z 2007 roku jest pamiętany za „Gator Stomp”, pierwsze święto masowe całej drużyny Gruzji w Gators” endzone po tym, jak Georgia running back Knowshon Moreno zdobyła pierwsze przyłożenie na początku konkursu. Trener Georgii Mark Rict przyznał później, że zachęcał swoich zawodników do wygrania zbyt dużej kary za świętowanie po pierwszym przyłożeniu, ale zamierzał, aby świętować tylko jedenastu zawodników na boisku, a nie cała drużyna., Georgia otrzymała dwa niesportowe kary za zachowanie, przenosząc wynik do własnej linii 8 jardów, a Florida zdobyła przyłożenie przy następnym posiadaniu, aby zremisować mecz o 7. / Align = „center” bgcolor = „# e0ffe0 ” / cesarz chin / / align = center / Moreno biegł na 188 jardów, a obrona Georgii zwolniła rozgrywającego Gators Tima Tebowa sześć razy, utrzymując go na najniższym poziomie (-15 jardów netto) w swoim sezonie Heisman Trophy-winning w Bulldogs ” 42-30 zwycięstwo., Mecz o wysokie punkty był pierwszym w historii serii, w którym obie drużyny zdobyły trzydzieści lub więcej punktów.

2008Edit

w związku z zbliżającym się meczem w 2008 roku obaj trenerzy wielokrotnie stwierdzali, że incydent z poprzedniego roku nie będzie miał wpływu na zawody. Trener z Florydy Urban Meyer posunął się tak daleko, że wydał rozkaz gag swoim zawodnikom, instruując ich, aby nie rozmawiali o meczu z mediami w 2007 roku. Jednak w swojej autoryzowanej biografii opublikowanej wkrótce po sezonie 2007, Meyer napisał: „to nie było w porządku. To była zła umowa. . . . Zajmiemy się tym i to będzie wielka sprawa.,”

Niektórzy komentatorzy posunęli się tak daleko, że nazwali go największym meczem w historii serii, a przynajmniej przez ostatnie 20 lat. Po tym, jak Bulldogs spudłowali dwa gole i nie odzyskali onside kick po pierwszym strzale, Gators prowadzili 14-3., Bulldogs przewrócili piłkę ponad cztery razy w drugiej połowie i Gators wykorzystali, wycofując się do zwycięstwa 49-10 w co Bulldogs” drugi najgorszy straty w historii serii. Aligatory wygrały w tym sezonie SEC Championship Game i BCS Championship Game.

w pozornej odpowiedzi na obchody minionego roku, Meyer wykorzystał oba pozostałe terminy z mniej niż minutę na grę, dając swojej drużynie i fanom więcej czasu na świętowanie pewnego zwycięstwa. Po meczu przerwał przed meczem ciszę podczas obchodów 2007 roku., „Czy to była motywacja dla naszych graczy? Tak.”

2012: Bulldogs zdenerwowany nr 2 GatorsEdit

Florida przystąpiła do 2012 matchup z ich arch-rywale trzymając rekord 7-0 i rankingu nr 2, Podczas gdy Georgia znalazła się w 6-1 i miejscu nr 12, co czyni konkurs kluczowym meczem w wyścigu o tytuł sec East. Obie drużyny miały silną obronę i kontrolę nad piłką, więc konkurs był zaskakująco niski. Florida przegrywała 17-9 w czwartej kwarcie, kiedy to zamontowali potencjalny napęd wiązania gry w głąb terytorium Georgii., Rozgrywający Gator Jeff Driskel zakończył podanie na środku do tight end Jordan Reed, który wydawał się zmierzać do endzone przed Bulldog poza linii-backer Jarvis Jones uderzył piłkę z rąk, a Georgia odzyskała w tylnej części endzone na touchback. Przegrany fumble był szóstym obrotem meczu Florydy i pozwolił Georgii utrzymać się na wygranej., Zespół zakończył sezon regularny remisując po raz pierwszy w SEC East z identycznymi rekordami 7-1 w rozgrywkach konferencji, ale dzięki zwycięstwu head-to-head nad Gators Bulldogs awansowali do SEC Championship game, przegrywając z przyszłym mistrzem kraju BCS Alabama.