0 Comments

Scor Final: Echipa SUA 151, Echipa World 131

cel Mai Valoros Jucător: Km Poduri, Hornets

Info Joc: Scor Cutie | Evidențiază Video

CHICAGO — Cu o mare doua jumătate, Echipa SUA a învins Echipa de Lume, 151-131, în 2020 NBA Rising Stars joc de la United Center.echipa SUA a împușcat 63% din teren, iar opt dintre cei 10 americani care au jucat au marcat în cifre duble. Ei au fost conduși de bobocul Golden State Warriors, Eric Paschall, care a marcat 23 de puncte la fotografierea 10-pentru-13.,Echipa Mondială a fost în control pentru cea mai mare parte prima jumătate a anului. SUA a egalat la 67 pe un Sionului Williamson dunk cu 1:10 din al doilea trimestru și Williamson dislocat panou cu un alt dunk la scurt timp după aceea, dar Lumea s-a încheiat la jumătate pe o 14-4 rula, acoperit de un Luka Doncic (Slovenia) buzzer-beater de dincolo de mijlocul terenului linie.conducerea a fost 12 la jumătatea celui de-al treilea trimestru, când banca americană a mers pe o alergare 27-5 pentru a întoarce jocul, 21 din punctele 27 fiind marcat de Charlotte Hornets., Miles Bridges a acoperit cursa aruncând mingea de pe geam și aruncând-o cu mâna dreaptă, iar echipa SUA a depășit Echipa Mondială, 80-50, în a doua repriză.New York Knicks începător RJ Barrett (Canada) a condus echipa mondială cu un joc de mare 27 de puncte și cinci asistă. Doncic a terminat cu 16 puncte și cinci pase decisive, în timp ce colegii All-Star Trae Young a marcat 18 puncte și bombat un joc de-mare de șapte pase decisive. Bridges a fost numit MVP-ul jocului, terminând cu puncte 20, cinci recuperări, cinci Asistări și trei furturi., Williamson a marcat 18 puncte, dar a ratat cele trei șanse la un punct culminant dunk în ultimele minute. după șase ani de sua vs formatul Mondial, echipele sunt chiar cu trei victorii fiecare.